| cristiana_6741 a întrebat:

as vrea si eu niste status despre indiferenta. va rog mult. multumesc mult.

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Indiferenta/Face diferenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

Ai crezuT`ca din priviri`m`ai zapaciT`compLet` Dar`eu sunt in sTare sa te Las si amanet`!

Lasa'i sa te loveasca unde doare mai rau zambetul tau o sa'i raneasca mai mult decat te'au ranit ei pe tine!

Sunt Simpla.Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc IubireaAdor Soarele Dar Inteleg Ploaia...Sa nu-mi Faci Rau Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau!

Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE!

Nu-mi pasa ce a fost candva,alta sunt eu acum alta e viata mea

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine
Intotdeauna fericita daca treaba merge bine
Stilu face senzatie Mitul este doar o atractie Stropul iubirii s`a dus Parola este : te-am sedus

Zambete false,priviri pline de ura aruncate`n vant Am gresit! Am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta.

Nu exista aurolaci, doar artisti fara fani. Nu exista oameni care nu iti plac, doar oameni care te oftica.

.Pot sa pierd in viata tot
Nu imi pasa, ma ridic la loc
Si poti sa-mi iei ce vrei
Cand am langa mine toti prietenii mei

. O femeie-n viata ta e ca focul, nu uita
Chiar de sufera si plange, vointa femeii invinge

ii multumesc lui Dumnezeu ca mi da puterea de a merge mai departe!
Acum stiu tot ce`i frumos repede trece

E greu cand iti repeti in gand"capu` sus trebuie` sa zambesti" Si subconstientul iti dicteaza "cand plangi sa nu te mai opresti

Sigura pe mine, in viata am drumul meu Am incredere doar in ai mei si in Dumnezeu

Sunt gata mereu sa o iau de la inceput Stiu ca ambitia ma protejeaza ca un scut

Nu o ai nici tu, dar nici altii nu e genu de fata care se baga in relatii sunt atatia care au incercat s`o atinga dar au esuat

De cate ori vad visele cum se sfarsesc de atatea ori ma ambitionez sa reusesc am drumul meu si asta nu se va schimba se aude o voce : speranta moare ultima

Tot ce se intampla o data,poate sa nu se mai intample niciodata.Dar tot ce se intampla de doua ori, se va intampla cu siguranta si a treia oara

Se spune ca e nevoie de curaj pentru a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru a trai.si sti ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc.e greu cand trebuie sa treci zilnic un test

Un zambet nu costa nimic dar poate cumpara totul.Nimeni nu e atat de bogat incat sa nu aiba nevoie de el si nimeni nu e atat de sarac sa nu-l poata oferi

Daca tu crezi ca orgoliul e pe primul plan inseamna ca nu cunosti sensul adevarat al vietii. Nimic nu e mai frumos decat un sentiment frumos

Lacrimile tale grele ce se cern prin gene
Imi cer parca sa raman, dar nu am "vreme"
Am sa plec o vreme
O sa ma intorc NU TE TEME!
Toate trec asa se spune
Insa nimic nu trece fara sa lase URME!

O femeie desteapta stie sa puna punct in momentul potrivit o femeie desteapta este o dilema pentru toti cei din jurul sau.

Doamne dc imi iei toate pers pe care le iubesc dc le vad odat la cativa ani pentru cateva min daca as fi langa TINE i`as vede de sus

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat ti-ar placea sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Voi` toti cei care ma credeti mica inofensiva` si sensibila vreau sa va zic un singur lucru`: FERITI`VA DE ZIUA IN CARE O SA PRIND CURAJ!

O sa vina timpu` scumpu` cand vei regreta. o sa vina vremea cand o sa vrei sa fiu iar a ta

Si` iti trimit cate un mesaj sa stiu ca nu mai uitat`. inca ma mai mint si azi. ca mereu ai regretat clipa`n care am plecat`

Spui` ca m`ai uitat deja. DAR te vad cum ma privesti. Spui ca nu ma vrei in prejama ta dar eu stiu ca ma iubesti

eşti glasul pe care îl aud în linişte, eşti zâmbetul meu dintr-o noapte neagră

nu stii cat ma chinui ma chinui dar nu pot la suferinta mea chiar nu exista andidot :

Crezi ca numai sti cum ma cheama.si crezi ca numai sti cine sunt atunci crezi prost
ca tot viata ta sunt!

mereu vei cauta la o alta EA ceea ce adorai la mine candva