| ioana1122334455 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu ce poti dveni dupa ce faci profilul stiinte sociale(concret va rog)

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Avocat,notar,psiholog,stirist,judecator,politist,educator...
Dar poti fi orice, si medic, si translator ..depinde de facultate, nu de profilul liceului!

2 răspunsuri:
| Maria_Alecsandra_1993 a răspuns:

Nu conteaza profilul, ci facultateawinking daca iti place la stiinte sociale, te poti duce la Drept, la litere, oriunde dar sa intre in categoria de umanwinkingdu-te la facultatea unde iti place mai mult. "profilul" facultatii decide ce te poti face. Funda?