| Urinelax a întrebat:

Buna as vrea si eu sa stiu va rog daca la un control pentru menstruatie(ciclu) se poate vedea daca mai sunt virgina sau nu?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu are legatura; in urma unui consul ginecologic, afli daca mai esti sau virgina, dar te va intreba de menstratie.

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Deci pana la urma daca ma duc sa fac un control pentru menstruatie vede daca mai sunt virgina sau nu? fara sa-i zic eu

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Urinelax):

Cred ca intrebarea nu a fost pusa corect! Cum adica sa mergi la consult pentru menstruatie? Ai probleme? Ai dureri, crampe, in general sindromul prementrual? poti solicita un consult ginecologic, insa nu are legatura cu problema descrisa de tine.

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Pai am probleme adica nu-mi vine cum trebuie menstruatia(ciclu) nu este regulat, si asta ma intereseaza ce imi poate face doctorul pentru aceasta problema, daca imi fac ceva prin care se poate vedea daca mai sunt virgina sau nu ca eu nu vreau

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Urinelax):

NU se face fara voia ta, mai ales daca e vorba de un asfel de control.Dar daca stii ca ai avut contact sexual, fie el si protejat e bine sa fie inaturata orice suspiciune.In plus daca esti in primii doi ani de la inceperea menstruatiei e bine sa stii bine totusi acesta e neregulata, deci acest lucru e oarecum normal.Dar e bine totusi sa mergi la doctor.Si vorbeste cu mama ta.Cati ani ai?

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Am 14 ani tongue si mi-a venit de 2 ani

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Deci pana la urma daca ma duc la medic pentru chestia asta se poate vedea daca mai sunt sau nu virgina?

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Ma lamuriti si pe mine va rog

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Urinelax):

Nici un consult ginecologic nu sa face fara voia si fara sa fii pregatita.Deci NU, stai linistita

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

Aaa deci daca ma duc cu problema asta la doctor nu im iface control si nu se vede nu? adica mai pe scurt ce im iface daca ma duc pentru chestia asta ca inca nu sa reglat?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Urinelax):

Da iubita stai linistita!
intrebare:ai de ce sa te temi? esti virgina? poti raspunde si pe privat daca nu vrei aici.

| Urinelax explică (pentru Fatamuntilor):

V-am trimis mesaj

12 răspunsuri:
| Miihaelaaa a răspuns:

Daca o sa te controleze o sa vadaca daca esti virgina sau nu.