| HelloNOKitty a întrebat:

Buna ...As vrea si eu un raspun : "Ami place de un baiat si nu stiu daca lui ii place de mine.Cum sa fac ca imi spune sa il sun sa vorbim pe mess sau prin mesaje.Pe afara ma baga in seama, dar nu prea am incredere in el. El vrea de la o fata mai mult decat prietenie.Si eu sunt prea mica adica la 13 ani sa fac ce ar vrea el.Nu stiu ce sa fac sa ii spun ca eu nu as vrea sa fac chestii {sa nu dau ex} cu el si ca doar ma atrage? I'am spus ca pentru mine e ca un frate dar faza este ca pentru mine e mai mult. Nu Stiu ce sa fac! sad Astept raspunsuri sa stiti ca dau si fundita iar celor care nu primes fundita va dau un vot :X Msik :X:X

Răspuns Câştigător
| zuzzyxD a răspuns:

Pai eu zic sa vorbesti foarte clar cu el. Fara sa o iei pe ocolisuri ca nu are de ce sa iti fie jena de el chiar daca e mai mare`. Pana la urma daca o fata de ex stie ca un baiat o place si ea la randul ei il place nu ar trebuiii sa se simta stanjenitor in prezenta lui`. Atunci i`ai putea spune ca tu il placi, dar ai inteles ca si lui ii place de tine. Adica na prin toate chestiile cu telefonul, mess`ul si mesajele, cu atentia acordata pe afara cam asta ai inteles tu. Ii spui ca daca sentimentul e reciproc ati putea fi mai mult decat prieteni`, dar daca e mai mare poti sa ii spui de la inceput ca nu ai vrea relatii intime inca de pe acum. Si daca intelege toate lucrurile astea in timp`cred eu ca veti fi` mai mult decat prieteni`happy.
Succes`!:* >big grin

6 răspunsuri:
| Dianaa94 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ii dai de inteles ca iti place de el.si vrei sa stai cu el.Dar sa fi foarte explicita cand ii spui ca nu vrei mai mult.si daca te "accepta "asa eu zic sa stai cu el si vezi ce faciwinking si poate daca stai mai mult timp cu el cine stie smug(cu toate ca esti cam micuta zic eu ) bafta :*

| Vanessa12 a răspuns:

El cati ani are? nu stiu ce sa zic acum depide si varsta lui.ca daca are 18 ani de ex normal ca nu poti avea incredere in el ca nu o sa te insele si din astea.parerea mea e ca ar trebui sa discutati.ii spui ca iti place ft mult de el si ca nu vrei sa ajungeti la lucruri cum ar fi relatiile intime. daca accepta asa daca nu ramaneti doar prieteni

| HelloNOKitty explică:

Raspuns

| HelloNOKitty explică:

Are 15 ani

| HelloNOKitty explică:

Multumesc Pentru Raspunsuri Si Ca Ati Fost Expliciti\Explicite in ceea ce ati spus

| pitikoott a răspuns:

Pai am trecut si eu prin ce treci tu acum eu am procedat astfel: chiar daca eram mai micuta si mai timida imi luam inima in dinti si le spuneam pe fata tot ce simteam sau puneam o amica sa ma ajute stiu ca nu am procedat bine in unele cazuri oricum nu ai cum sa rezolvi prblm daca nu ii spuixlove struck apropo eu am 13-14 ani deci nu e o mare diferenta succes