| DyaDya10 a întrebat:

asa vrea sa ma ajutati cu o problema si sa-mi dati un sfat este foarte important pentru mine acest lucru deci sa incep eu plac un baiat de vreo 17 ani iar eu am 14 i-am spus demulte ori ca ilplac dar nu mi spune nimic el nu-mi raspunde cu aceleasi sentimente ....va rog dati-mi un sfat cum il por cucerii sau macar sa maplaca cumva? dau funda!

4 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

As vrea sa-ti reamintesc ca nu poti sa faci pe cineva sa te iubeasca cu forta, totusi nu cred ca ai apela la asa ceva.
Iata niste sfaturi care sper sa te ajute:
1.Renunţă să mai pari greu de cucerit – este bine ştiut faptul că femeia care afişează o atitudine inaccesibilă, până la urmă va avea numai de pierdut, deoarece poate lăsa impresia că are standarde prea înalte pentru oricine şi astfel va risca să rămână....singură
2.Studiază mult – bărbaţii sunt atraşi de femeile educate, dacă eşti inteligentă şi cu cunoştinte elevate, ai mai multe şanse de a fi admirată, de o paletă largă de... băieţi
3.Ai încredere în tine – fii încrezătoare în propriile valori, eşti tânără, frumoasă şi... disponibilă
4. Învaţă să găteşti – hmmm... ştiu că e greu, dar..hey,, dragostea trece prin stomac şi nu trebuie să-i dezamăgim...
5.Fii în pas cu moda – chiar dacă nu ai haine de ultimul răcnet, pentru a atrage privirile unui bărbat este nevoie să înţelegi ultimile tendinţe în modă
6. Zâmbeşte tot timpul – bărbaţii sunt atraşi de femeile prietenoase şi dacă zâmbeşti mereu, asta denotă că eşti deschisă la o discuţie în...doi
7.Fii independentă financiar – acest lucru te va ajuta să ai mai multă libertate şi siguranţă, nu-i aşa că nu vrei sa depinzi de alte persoane pentru bunastarea ta?
8. Păstrează anumite lucruri pentru mai târziu – dacă de la prima întâlnire începi să-i povesteşti tot felul de lucruri despre tine şi familia ta s-ar putea să înţeleagă greşit şi să nu mai existe şi o a doua întâlnire
9.Categoric NU din prima seară – sorry guys... dar oricât de bine ar decurge prima întâlnire, în niciun caz nu trebuie să vă treziţi lângă el dimineaţa... cel mai bine, ca primele întâlniri să se termine cu un sărut de noapte bună şi atât!
Sfat practic: Nu-ţi schimba caracterul doar ca să atragi bărbaţi... Dacă un bărbat este atras de cineva care nu este „ originală" această relaţie nu va dura mult.
Bafta! :*

| DyaDya10 explică (pentru Angelique):

Multumesc nu asta era raspunsul pe care il asteptamdar...este bun multumesc inca odata

| Silvicutza99 a răspuns:

Buna! Intreaba-l daca ii place macar un pic pe tine, daca exista vreo speranta de a fi cu el impreuna.Aranjeaza-te,date pe langa el, nu stiu ce sa-ti zic.

| DyaDya10 explică (pentru Silvicutza99):

Am incercat si asta silvia dar el crede ca sunt o buna prietena si doar atat...sad