| Roooxaneeelllll a întrebat:

aseara am pierdut cetificatul de nastere si buletinul adica mi s-au furat.as vrea sa stiu ce trebuie sa ma duc sa fac mai intai certificatul sau buletinul? si daca trebuie sa ma duc cu unu din parinte deoarece sunt minora? mersi

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Intai trebuie sa-ti faci certificatul de nastere si apoi cartea de identitate. Trebuie sa fii insotita de unul dintre parinti (care sa aiba asupra sa cartea de identitate, certificatul de casatorie si cred ca un timbru fiscal) Eliberarea unui duplicat la certificatul de nastere se face de catre Primarie. Numai bine!