| Anelis a întrebat:

Bunahappy. aseara cand am facut baie mi-am bagat degetul in vaginstraight face dar nu tare si dupa ce am terminat baia am observat ca pe chilotii aveam sange m-am speriat crying dar azi dimineata cand m-am dus la baie tot imi curgea sangestraight face. e posibil sa ma fi dezvirginat? sau m-am zgariat din greseala? menstruatia nu are cum sa imi vina ca am avut luna aceasta straight face hellp me plscryingcrying
mersi:*

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca te-ai sgariat sau dezvirginat ci mai degraba ai o sangerare cauzata de o dereglare hormonala. Luni dimineata trebuie sa te vada un ginecolog (chiar daca ai himenul intact).

| Floreenofficial a răspuns:

Da, este posibil.
poate totusi nu este vorba despre asta. :-s

| elena a răspuns:

Cine...Doamne iarta-ma, te-a pus sa-ti bagi degetul in vagin, mai bine il bagai in "profundor", ca tot pe-aproape este. Nu se face asa ceva daca esti virgina si mai ales daca ai unghii mari, sa sper ca poate doar te-ai zgariat. Daca te-ai dezvirginat, nici-un baiat nu va crede ca ai facut acest lucru din prostia ta, nu ai cum sa-i demonstrezi. Ce sa-ti spun, pentru siguranta ta, mergi la o policlinica cu plata, la un specialist, explica-i ce s-a intamplat si el iti va confirma ceea ce ne intrebi tu pe noi.

| OanaG a răspuns:

Da.:O

De la o zgarietura curge putin:-s Ar fi bine sa consulti un medic happy Bafta

| gigiro a răspuns:

Himenul de la nastere este perforat, sub diferite forme, iar aceasta perforare continua pana la adolescenta.Aceasta perforare este necesara pentru scurgerea maenstruatiei. Starea de virginitate nu se refera la un himen intact ci la faptul de nu fi avut reletii sexuale. S-ar putea sa te fi zgaraiat, dar e curios ca-ti mai curge sange. Cel mai bine este sa vorbesti cu mama, sa-i spui ca tu nu ai facut nimic, pune-o sa citeasca despre himen, si apoi va duceti la doctor. De aceea e bine sa ai o mama, si nu e bine sa experimentezi in cada! Tu esti inca virgina, dar nu mai ai himen.Gandeste-te ce rau ti-ai facut singura, daca te vei indragosti de un baiat, el va fi tare nedumerit si nu va pricepe ce ti s-a intamplat.

| Malvina24 a răspuns:

Mergi si dai fuguta la magazin! dar nu inteleg ceva, daca erai virgina de ce ti-ai introdus degetul? off doamneee...nu stiu ce sa zic eu as spune ca numai esti virgina! insa orice e posibil, poate esti!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te-ai dezvirginat. Ce cautai cu degetele pe acolo, God?!

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Lollaughing))
N-aveai alta treaba?

| Lora_6439 a răspuns:

Daca ti-ai bagat doar un deget, nu te-ai dezvirginat. Pentru ca si ob-urile au grosimea unui deget si pot fi folosite de catre virgine, iar perforatie din himen tot cam asa e. Optez pentru zgarietura. Dar acum nu te doare? Poate ca ti s-a dereglat menstruatia. Orice ai fi avut nu cred ca trebuia sa mai curga sange si azi. Poti sa iei o oglinda sa te uiti big grin

| Fllly a răspuns:

Te'ai dezvirginat...laughing
gt...laughing
ce catastrofa...smug

| Anelis explică:

Nu m-a durut si nici nu ma doarestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa iti mai curga si a doua zi te doare? simti ca esti zgariata sau ceva? trebuia sa fi mai atenta
dar daca nu ai avut nici o relatie sexuala pana acum considera ca mai esti virgina...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te dezvirginezi cu degetu' bha fata?laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic

| iulia_5414 a răspuns:

Probabil te-ai zgariat... dar cati ani ai?

| pusykyty a răspuns:

Nu are cum sa te dezvirginezi. Stai linistita. happy

| girls_5643 a răspuns:

Mai bine sa te duci la un giniculog ca sa te consulte poate provaca dureri mari ok