| AlexaBio1234 a întrebat:

Asi dori sa va pun o intrebare dar fara mistouri pentru ca am nevoie de un raspuns concret.Eu daca plac/sunt indragostita de un baiat de 6 ani inseamna ca sunt nebuna.Eu nu pot sa imi iau gandul de la el si cand il vad chiar si de la distanta simt fluturasi in stomac, imi bate inima tare si mi-se inmoi picioarele.Deci practic nu pot sa nu ma gandesc la el. Dau funda si vot pentru cel mai bun raspun.Va pupa Alexa!

Răspuns Câştigător
| NakedLove a răspuns:

Buna.Nu esti nebuna, nici sa nu te gandesti la asa ceva.Pur si simplu il iubesti, il iubesti foarte mult pentru ca daca acest placut al tau dureaza de 6 ani cam asta se intampla, il iubesti.Dar este posibil ca daca tu vei fi impreuna cu el sa nu mai fie acelasi lucru.Cand nu poti avea un lucru este atractia mai mare.Totusi ar trebui sa ii spui pentru ca sa stai asa si sa ravnesti la el nu prea merge.Succes kiss.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca cel iubit are 6 ani, ai o mare problema! Daca de 6 ani iti place de un baiat,iarasi este o problema care arata ca nu sti ce vrei, nu esti hotarata. Fa ceva in directia de a stabili o comunicare cu adoratul si fa-l sa priceapa prin ce treci. Daca este sa fiti impreuna...o sa fiti! Cand eram de varsta ta, adica 13-14 ani, eram indragostita lulea de un actor italian, ale carui poze tapitau camera mea. Apoi...am revenit in lumea reala si totul a fost OK! La fel va fi si la tine! Daca nu vei reusi sa stabileti o legatura cu el, iti va ramane in minte idealizat ca o iubire platonica si imposibila! O sa uiti de el cu prima ocazie cand o sa saruti din dragoste!

| adel14 a răspuns:

Si mie imi place de un baiat de 4 ani...si eu si el am avut prieteni, simt ca ma place dar nu stiu ce asteapta, nu as face primul pas pentru ca daca ma refuza ma voi face de rassad