| madalina188w a întrebat:

astazi i-am zis baiatului care il plac ce simt. vroia sa-mi zica ceva dar nu a putut ca au inceput orele. e tot ala cu ochii albastri.cred si nu stiu dar prietena mea zice ca el s-a indragostit de ea.credeti ca ar trebui sa o cred? uni zic ca ma place, altii zic ca nu.nu stiu ce sa cred.de fapt nu eu i-am zis ci prietena mea si dup aia a trebuit si i-am zis,, te iubesc si te voi iubi toata viata mea!sadajutor dati-mi sfaturi s-al impresionez sal faca sa ma placa baieti si fete respundeti la intrebare va rog.il iubesc mult si plag dupa el cand se comporta cu alte fete frumos.va rog ajutati-ma e cea mai mare dragoste a mea;(intr-o zi am auzit ca se tinea de mana cu o fata.imi vinea sa plang in hohote dar m-am ascuns de toti ceilalti si am plans, nu puteam sa dorm.vat ghipul lui peste tot intr-un cuvant il iubesc credeti ca ar trebui sa-i zic alte cuvinte. dati-mi exemple de genu:CHIAR DAKA NU MA PLACI EU TE VOI IUBI TOT TIMPUL SI TOATA VIATA MEA! SAU daca ma iubesti spune-mi nu-ti fie rusine de mine sau daca zice nu ce sa-i spun.mereau cand vrea sa-mi spuna ceva despre noi 2 fugeam si plngeam pe ascus fara ca lumea care ma iubeste sa creada ca sufar(nu suntem impreuna dar am fost un minu deoarece el a zis ca relatia nu merge si am zis dragostei noastre,, pa,, adio,, va rog ajutati-ma sa-l conving sa ma placa sa-l uit sa NU SUFAR(NUMI DATI DE GENU:indragostesete de altu;. ca nu pottttt)va pup help

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Presupun ca esti adolescenta.asa se intampla cu primele relatii pana ajungi la maturizare.crezi ca baiatul pe care il placi e dragostea vietii tale si suferi si plangi si zici ca nu vei mai iubi pe nimeni, asa li se intampla fetelor in general, si baietilor dar mai putin.asculta-l sa vezi ce parere are si el, daca zice nu lasa-l si fa-ti alt prieten nu se merita sa cersesti prietenia nimanui

7 răspunsuri:
| madalina188w explică:

Raspundeti!

| roxyk_1226 a răspuns:

Pai in primul rand nu te lua dupa toti nu mai spune nimanumi de cine iti place jy ce nu ca unii nu iti sunt prieteni adverati cand este in fata ta iti spune lucruli ca a unui prieten adevarat dar pe la spate te poate barfi jy sa iti fac raw nu stiu...imbracate frumos jy din astea...jy daca nu merge spui in fata dar fara sa jtye nimeni:* spune-i ce simti cu adevaratwinkingbig grin

Funda?smug:X

| YoYoXoXoXD a răspuns:

Offf...Complicată e şi dragostea asta sad!
Încearcă să vorbeşti cu el, fiind sigură că nimic nu vă va întrerupe.
Întreabă-l ce simte pentru tine, intreabă-l dacă s-a îndrăgostit de amica ta! Îl poţi impresiona, dar nu ştiu dacă îl poţi face să te placă...Depinde de el.
Tu încearcă să-i devii lui o prietenă apropiată. nu stiu cât e de bine să îi spui cuvinte aşa siropoase gen "Te voi iubi toată viaţa mea! ".

| hiphopbeatz a răspuns:

Daca ii spui TE IUBESC SI TE VOI IUBI MEREU, va fugi in directia cealalta deoarece va considera ca esti o disperata!

| yanis a răspuns:

Tu nu ti-ai dat seama ca "prietena" ta isi bate joc de tine? si las-o incet cu declaratiile la varsta asta...barbatul trebuie sa iti faca declaratii.de ce te injosesti?

| iulya_9118 a răspuns:

Sti.asa li se intampla multor fete.asa am patit si eu.numai ca nu i-am sps luibig grin.si am tot incercat sa-l fac sa ma placa.si pana la urma am reusit si am fost cu el.si am stat ceva timp si m-am plictisit de ellaughingsi dupa ce ne-am despartit el tot ma placea.happysi pana la urma am ajuns la concluzia ca m-am chinuit degeabastraight face ce nu a meritat tot efortul.mai sunt si alti baieti. daca nu merge cu el.asta ewinkingsi pana la urma o sa te plictisesti de elbig grin

| Chris a răspuns:

Mie nu imi pari indragostita, ci putin obsedata. Ai grija sa nu aluneci in extreme-stalker!