| PitikBhaa a întrebat:

Astazi la scoala, am iesit in curtea scolii si la parter a iesit un baiat la geam, o colega a zis asa:"Uite-ti iubitul", dar nu era iubitul meu, i-am dat o palma si ea a inceput sa strige in gura mare:"Hai recunoaste ca iti place de Silvian"(baiatul ala). Eu i-am zis de vreo 200 de ori ca nu imi place dar nu a inteles. Acum totta scoala inclusiv Silvian( baiatul ala) cred ca imi place de el. Ce sa fac ca sa nu mai creada asta?sadsadsadsad

Răspuns Câştigător
| sufletratacit a răspuns:

Lasa lucrurile asa. daca esti indiferenta isi vor da seama ca tu chiar nu il placi si in putin timp nu vor mai zice nimic[am trecut si eu prin asta]

4 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Ii poti spune pur si simplu ca nu te intreseaza ce cred ceilalti, sau/si inclusiv el, deoarece tu sti ca atata timp cat nu este adevarat ca ii placi nu te intreseaza acest subiect. E floare la ureche, va vedea ca ignori toate aceste vorbe si te vor lasa in pace, Tot ce incearca ei este sa te faca sa te rusinezi sau sa te enerveze, cum se mai spune, fac misto, dar poate baiatu are gagica. Mai e o faza tare, du-te la gagicasa si spune-i auzi cum te cheama... am o colega in clasa sau nu stiu unde care pretinde ca mie imi place de gagicatu, si aia cred ca nu ma suporta sau ma uraste si face tot posibilul sa ma faca de ras sau sa crezi tu ca mie imi place de ala, spune-i tu sa inceteze, deoarece tu esti deja cu el. Te rog. Si iti garantez ca se va potoliwinking, poti chiar tu impreuna cu tipa sa o lamuriti pe ailalta.winking fundita?

| COLAduceladependenţăăăă a răspuns:

Pff.Nasoala situatie.straight face.Trebuie sa il ignori cat mai mult pe acel baiat Silvian,sa ii arati ca nu iti pasa de el,pentru ca normal,unei fete care ii place de un baiat e tot dupa el alea alea chatterbox. Apai la colega aia a ta eu mi-as baga mainile in parul ei big grin Adica wtf laughing. Daca esti o fire care se razbuna,razbuna-te, nu o lasa pe aia sa faca ce vrea cu viata ta, las-o sa moara proasta laughing.

| raluca_5052 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el sa fiti singuri intre 4 ochi si sa-i explici totul cred ca va intelege.

| RRoberta a răspuns:

Nu ii mai acorda importanta