| StefaniaM a întrebat:

Astazi mi-au sosit prin posta castile de pe eMag, si, minunat, aveau cablul stricat! Asa ca i-am contactat pe baietii de la eMAG si le-am zis de problema mea. Mi-au cerut datele comenzii si mi-au zis ca imi pot inlocui produsul. Iar acum am primit un mesaj in care mi s-a spus ca in decursul urmatoarelor doua zile un curier ma va contacta pentru retur. Si am mai multe probleme in legatura cu asta. Prima ar fi ca eu sunt o mucoasa de 15 ani ce de la 7 pana la 15 sta la scoala. Ce ma fac daca ma suna curierul fix cand sunt la scoala? Optiunea cea mai rea ar fi sa ma sune in timpul orelor. Plus ca, din cate am auzit, imi va cere indicatii cu privire la unde sa vina, si eu nu numai ca sunt plina de anxietate, dar nu am absolut nici o idee cum sa-i explic! Si, in mesaj era mentionata cererea mea de retur. Asta nu ar insemna ca le dau produsul inapoi si ei ar trebui sa-mi dea banii? Sunt super mega speriata. Ce fac daca nenea curierul imi ia castile si pleaca? Au fost totusi scumpe. Help me please!

P.s. stiu ca nu e cea mai potrivita categorie, dar e destul de des vizitata si chiar am nevoie de ajutor urgent!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eh hai, nu fii stupida. Cum sa ia castile sa plece? Au si ei o politica, un contract, nu se intampla lucruri din astea.
Intreaba-ti mama ce punct de reper sa le dai.
Si daca te suna, nu-i raspunzi si-i raspunzi in pauza si-i rogi sa-ti aduca coletul mai tarziu ca nu esti acasa pana la ora aia, de obicei pana pe la 17 au posibilitatea de livrare, dupa te duci si iei de la sediu.

| StefaniaM explică (pentru Adry05):

*tremura
Azi a venit curierul. I-am dat castile, dupa care a plecat. A zis ca trebuie sa le verifice cei de la eMAG. Nu mi-a dat nici o foaie sau asa ceva. Acum mi-e frica. O sa se mai intoarca cu ele?

| Adry05 a răspuns (pentru StefaniaM):

Ar trebui sa primesti un mail de la Emag in zilele urmatoare ca au ajuns castile. Nu, nu-ti da nicio foaie.
Nu te mai stresa atat din nimicuri laughing La examene ce o sa mai faci?

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ia legatura cu cei de la eMag si spune-le un interval orar in care sa te contacteze. Le dai orele in care esti acasa. Dupa amiaza sunt si parintii tai asa ca, va fi mai simplu.