| Marry:X a întrebat:

Ati fost vreodata atat de dezamagiti de viata incat v-ati gandit sa va sinucideti?:-s

Răspuns Câştigător
| Nimeni a răspuns:

Am avut momente de astea...mai ales dupa ce mi-a murit bunicul, mereu aveam in gand sa ma sinucid...sa iau pastile, sa ma tai...bine ca am trecut de acea perioada! sad

30 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nici nu ma gandesctongue

nony
| nony a răspuns:

Nici o dezamagire nu este prea mare pentru ati lua propria viata.Numai prin faptul ca ne-am nascut suntem niste invngatori.Gandeste-te,din miliardele de spermatozoizi, tu ai fost primul care a ajuns unde trebuia. Off topic (eu am trisat, stiam o scurtaturáhee hee )...sa revenim.
Pacatul cel mai mare care se poate infaptui si scrie in orice carte este sinuciderea.Trebuie sa ne luam viata in mani, sa scrasnim din dinti si sa mergem mai departe.
¨Fiecare sut in cur, este un pas inainte ¨. ( tata cand facea pe filozofu´)

| Flav a răspuns:

Tare citatul brianna, il stiam. Am fost f. dezamagit, dar nu cred ca mi-am pus pbl. de sinucis. Am avut o stare odata de treceam strazile fara sa ma asigur, fara sa-mi pese daca da unul peste mine.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu. Bineinteles ca am avut momente mai grele dar asta nu inseamna ca am m-am gandit sa ma sinucid. Cum a spus Inna, sunt mii de persoane care ar dori sa traiasca si nu au sansa, iar noi care o avem, sa ne-o distrugem? Nu merita!
Orice problema poate fi depasita cu putin curaj, cu multa credinta in propriile forte si in Dumnezeu.
Adevaratii prieteni, familia trebuie sa te inconjoare cu multa dragoste in momentele grele, iar tu ca om, nu trebuie sa ii dezamagesti luandu-ti singur viata. Trebuie sa ne gandim ca vine o a doua zi, o a doua speranta, o a doua sansa. Viata ne poate si surade. Eu am avut mari probleme si inca mai am, dar asta nu inseamna ca m-am gandit la sinucis. Nu merita! De ce sa provoc si mai multa suferinta in jurul meu? Cu ce scop? Nu avem garantia ca mergem in Rai, iar in iad poate fi mai rau!

Viata trebuie traita asa cum e ea, cu bune, cu rele, fara ganduri negre!

Psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da... din fericire am trecut cu bine, am mers mai departe, am reinvatat sa ma bucur de viata. si mi-e bine... "what doesn't kill you makes you stronger!"

| Antrax a răspuns:

Nu...nu merita

| inna a răspuns:

Am trecut si eu prin situatii dificile ca orice om, dar niciodata nu mi-am pierdut credinta si nu m-am gandit atat de departe. Unii oameni si-ar dorii sa traiasca si sunt condamnati la moarte, iar noi cei sanatosi care trecem prin incercari mai grele sa ne gandim la moarte, nu mi se pare corect.Trebuie sa ne pastram credinta in suflet si sa fim optimisti, maine poate fi mai bine.

| SweetCandy a răspuns:

Daca sunt aici si iti rasp...inca nu m-am sinucis...deci nu...hee hee
am fost dezamagita, insa nu as de rau...straight face

| JustMeFlory a răspuns:

Nu! Si nici nu as vrea sa ajung intr'o situatie ca asta! Atat timp cat ii am pe cei dragi aproape de mine nu cred ca voi ajunge intr'o astfel de situatie!happy

| yanny`s a răspuns:

Am avut 3 sau 4 incercari de`astea, dar niciodata nu am reusit.Probabil mi-a fost prea frica si de asta am abandonat atunci, dar acum am inteles ca nu are niciun rost sa fac nebunii de-asteathinking

| ing. a răspuns:

Nu, si niciodata n`as face asta, insa cunosc o fata care de teama sa n`o supere pe mama ei dintr`o cauza a incercat:-s.Noroc ca a lasat`o balta.:-s.
De ce sa iti distrugi viata dintr`o prostie?

| Marry:X explică:

Nu stiu, dar eu am observat un lucru. Orice intrebare as pune toata lumea.Vai ce intrebare stupida. M-am saturat.De azi adioooooooooo TPU.

| Marry:X explică:

Hey, dar eu nu m-am gandit sa ma sinucid. si vaca ( asta e numele tau) nu am nevoie de psiholog.era o simpla intrebare, dar fiecare interpreteaza cum vreahee hee

| Marry:X explică:

Deyyyutza chiar ai incercat?big grin cum?big grin dca vrei sa imi zici cum s-a intamplat daca un msj pe privat sau aicihee hee

| Marry:X explică:

Nu am incercat niciodata sa ma sinucid si nu cred ca o s-o fachee hee

| DoomNEzeu a răspuns:

NUUU ...decat lasii au ganduri sa se sinucida.si nu ma refer la tine. :*...pentru ca vor sa scape de stres... happy

| putzulica a răspuns:

Chiar nu e o intrebare stupida! intr-adevar cand nimeni nu te iubeste s-au asta crezi u incepi sa delirezi si sa vrei sa te omori dar faci asta doar daca esti nebun!winking

| Andreea_8014 a răspuns:

Da
dar acum regret enorm ca am incerct acest lucru oribil.
Nu merita.

| RamonaMn a răspuns:

Sunt destul de rationala, am trecut prin multe si nu mai aveam destule motivatii sa trec repede peste ele insa niciodata nu mi-am spus "Ma sinucid." happy

| trisha a răspuns:

Nu am fost niciodata dezamagita de viata pentru ca nu ea este de vina. Este un proverb "Cum iti asterni asa dormi", consider ca fiecare isi influenteaza soarta prin deciziile care le ia. Daca esti dezamagita de ceea ce ai facut nu incerca sa dai vina pe viata, prieteni, destin etc. Tot ce se intampla in viata ta tine de tine si este bine sa iti recunosti greselile pentru a le ptea indrepta. Gandeste-te de ce esti dezamagita cu adevarat si incearca sa indrepti asta. Numai tu detii controlul asupra vietii tale si nimeni altcineva

| ---droid-kid--- a răspuns:

Nu a fost vb se sinucis
dar o taietura o fost...si mergeam si ploaie si credeam k va da o masina peste mine si chestii din asteatongue
dar am avut si am o prietena care imi e ca o sora avand in vedere ca sunt singura la parintitongue
pup

| dianka_4861 a răspuns:

Buna intrebare....am avut situatii dificile in viata dar nu am decurs niciodata la sinucidere si nici nu cred ca as decurge....interesant tu ce raspund ai da?

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

Eu trec printr-o asemenea perioada...in care totul e f ciudat...am suferit multe schimbari care mau schimbat efectiv...si pur si simplu simt ca nu mai am rost...sad incerc sa trec peste si sper ca totusi voi reusii pentru a nu face pe plac celor care vor sa ma vada terminatastraight face un sfat...nu va lasati...mergeti mai departe orice ar fi...moare cineva...cu totii parasim aceasta lume care oricum e de *** si poate ca ajungem intr-o lume mai buna...ne certam cu candva ok mergem mai departe ne cerem iertare daca este vina noastra si daca nu suntem iertati...inseamna ca acea persoana nu este pentru noi ca undeva vom gasi ceva mai bun...fiti optimisti nu pesimisti ca minebig grin pentru viata e frumoasa atata timp cat nu te tii se sentimentalizme si nu prea crezi in oricine...mult succes![:X]

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Nu! Daca o sa imi para rau dupa, ce fac?laughing

| Sophie_3843 a răspuns:

Ce intrebre stupida! De ce vrei sa se gandeasca si altii la un acest gand... e cel mai prostesk gand... Dumnezeu ne-a dat viata, Dumnezeu ne-o va lua! In prinul rand daca te ********, nu vei mai ajunge in Rai >nicioadata

| Georgia_2863 a răspuns:

Scria cineva aici ca intrebarea ta e stupida.Nu cred asta.Stupid ar fi gestul de a incerca sa te sinucizi.Si pentru ca una dintre persoanele de aici si-a exprimat parerea cum ca intrebarea ar fi stupida. e parerea ce ii apartine si atat; nu inseamna ca asa si e.Nu trebuie sa bati in retragere in momentele in care primesti raspunsuri sau gesturi la care nu te-ai astepta sau cu care nu esti de acord tu. Eu de exemplu am trait momente in care la fel cum spunea cineva pe aici.nu mi-ar fi pasat nici daca mi-ar fi dat careva in cap.stari de depresie avem toti uneori, da.Trebuie sa ne ridicam mereu.asta e frumusetea vietii: sunt si bune sunt si rele. datorita suspansului si misterului (nestiind dinainte ce are sa ni se intample in viitor) ale dezamagirilor si greutatilor de care avem uneori parte, apreciem cu mai mult entuziasm momentele in care ni se intampla si lucruri bune happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah... ce rost are?

"Nu merita sa te sinucizi pentru ca intotdeuna o faci prea tarziu" laughing

E.Cioran

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg crying not again...acum cine te-a mai suparat si pe tine? o singura persoana ti-a raspuns la misto...no stress... ignor-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...niciodata nu ar trebui sa te candesti la asa ceva...nimeni si nimic nu merita sa iti ia viata.ar trebui sa gandim mai bine. happy