| 12345andreea a întrebat:

Ati putea va rog sa imi faceti un scurt rezumat despre cat este de greu fiecare obiect din clasa A 8 - A? Adica ceva de genul
-romana: este / nu este greu pentru ca....Materia este foarte.
Si tot asa cu fiecare obiect. Si inca ceva... Voi cum credeti ca este mai benefic, sa dau teza la geografie sau istorie? Unde este materie mai putina si usoara? Va rog mult sa ma ajutati. Multumesc anticipat :*:*
P.S. : Si care este cel mai greu obiect? Cu cea mai multa si grea materie?
Imi pare rau ca pun atat de multe intrebari, dar este cebva nou pentru mine si nu stiu... sunt speriata... de materia multa si grea, de teste si de faptul ca vreau note mari, de faptul ca trebuie sa invat o groaza, de teze, mai ales ca cea de la istorie/geografie pentru ca este ceva noi, de examenele de final. Mi-e tare fricaaaa crying :*:*
-Scuze categoria, dar este cea mai vizitata si eu chiar vreau sa aflu cat mai repede. :* >big grin

Răspuns Câştigător
| Cristyan21 a răspuns:

Uite eu acuma anul asta am dat examenul am luat 9, 10 la romana si 8 la mate eu zic ca teza sa o dai la istorie, eu am luat 10 in ambele teze
Si un sfat la mate trebuie sa inveti formulele alea cu expresiile algebrice si formulele pe care o sa vi le dea cu volumul, aria etc dar la sfera nu trebuie sa le inveti sau la trunchiul de piramida...la romana este mult de invatat deoarece trebuie sa retii multe chestii, la geografie harta te omoara si la teza daca dai la georgafie trebuie sa stii harta pe de rost ceea ce e greu mai bine dai la istorie.Si sa fii calma sa nu te stresezi la examene cu cat esti mai vai o sa iau nota mica vai vai vai o sa iti faca mai mult rau daca esti calm si zici asa orice nota as lua e bine(nici chiar orice nota), eu iti urez mult succes si sa iei note mari.

| 12345andreea explică (pentru Cristyan21):

Multumesc mult pentru raspuns si felicitari pentru notele de la examene. Sunt chiar foarte bune. Mi-ar placea sa pot sa iau si eu asa laughing :*

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

laughing

| Cristyan21 a răspuns:

Dai funda? daca inveti poti lua nota mare xD

| Cristyan21 a răspuns:

Am uitat sa iti zic ceva fii atenta alege bine gandeste-te de acuma unde vrei si de ce si gandeste-te informeaza-te cat de greu este... ca dupa sa iti para rau.