| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Aveti ceva probleme de logica (cu raspuns bineinteles)? Scurte si amuzante daca se poate. Fundita pentru cea mai buna problema. :*

Răspuns Câştigător
| helpu a răspuns:

Un om locuieste la etajul 10. Cand se intoarce acasa ia liftul pana la etajul 7 si apoi urca pe jos pana la 10. Care re este explicatia?

Un om intra intr-un bar si cere un pahar cu apa. Chelnerul scoate un pistol si il indreapta spre client. De ce?

O persoana este gasita pe un camp cu un ghiozdan nedesfacut langa ea. Pe camp nu este nici o urma de pasi. Cum a murit persoana?

Antoniu si Cleopatra sunt gasiti morti intr-o vla din Egipt. Pe jos, langa ei, se afla un vas spart. Nu au nici un semn pe corp si nu au fost otraviti. Cum au murit cei 2?

gandeste`te si da`mi mesaj.