| Crym a întrebat:

aveti vreo cunostinta sau cineva apropiat care imi poate raspunde la o intrebare? Este facultatea de psihologie, in Bucuresti. Titu Maiorescu. Este cumva proba scrisa sau intri cu dosar, eu la BAC dau psihologie a 3. a proba si oare ma ajuta? Multumesc big grin ( scuzati categoria happy )

1 răspuns:
| diaac a răspuns:

Am dat si eu admitere acolo acum ceva ani. Nu stiu daca mai este la fel trebuie sa verifici pe site-ul lor. Cand am dat eu, se facea media intre dosar si un fel de test grila pe care il dadeai cand te inscriai, dar nu era un test pentru care sa inveti, era cu intrebari gen care consideri ca este deosebirea dintre emotie si ratiune etc. Mi se pare ca au intrat foarte multi. Si eu am dat psihologie la bac si nu stiu daca m-a ajutat; nu era un criteriu pentru admitere. Dar cum ziceam, cel mai sigur e sa cauti informatia actuala pe site-ul lor. Succes!