| EvaTramell a întrebat:

Azi am avut contact sexual pt prima data fara prezervativ. Iau anticonceptionale. Nu s-a terminat in mine ca a scoso la timp. Am motive de ingrijorare?
Iau anticonceptionale de 4 luni. Vineri seara trebuia sa le iau la 7 si leam luat la 10 seara. Sa intamplat sa nu le am la mine. Pe prospect scria ca intarziere de 12 ore sau 24 dar eu am uitat sa le iau si leam luat dupa 3 ore. Si azi dupa cum am zis am avut contact sexual fara prezervativ. Trebuie sa fac un test de sarcina? Am motive de ingrijorare?
Eu sunt o persoana mai timida si ma sperii foarte usor. Oare imi va veni? Vreau pareri. Scuze caregoriahappy

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Efectul anticonceptionalelor nu se duce atat de usor din corp, in cazul tau erai protejata de ele si nu are cum sa apara vreo sarcina. Daca te sperii si te strezi pe tema asta iti faci mult mai mult rau. Calmeaza-te ca nimic nu s-a intamplat.

| Hakuouki a răspuns:

Da.