| bianca898 a întrebat:

Buna. Azi am iesit afara cu o prietena si ne-am intalnit si cu gasca ei de prieteni. Problema este ca iar nu am fost introdusa intr-un grup pentru ca nu este prima data cand se intampla ci mai tot timpul din cauza unui motiv protesc cum ca sunt foarte urata. M am saturat si la scoala profesorii ma ignora si au ura pe mine din cauza asta. Poate ca in lumea asta nu exista niciun loc pentru mine.

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Indiferent ce iti raspundem noi vad ca nu te inveti minte, chiar daca primesti sfaturi utile le ignori, ai foarte multa energie cand e vorba sa te plangi si sa gasesti defecte in schimb vad 0 efort in a incerca sa schimbi ceva.

| bianca898 explică (pentru MarianWLF):

Asta nu inseamna ca daca nu am zis n am incercat ninic, insa mereu sunt ignorata cand incerc sa ma bag in seama.

| MarianWLF a răspuns (pentru bianca898):

Vorba lui Skandall, ar trebui sa te vedem sa ne convingem, nu cred ca este atat de rau pe cat descrii.

| Simpatic a răspuns:

Nu te descuraja, orice fata uratica poata in viitor sa devina din Betty cea urata o bomba sexy, am vazut transformari de genul!
Lucreaza-ti bine corpul si in viitor s-ar putea sa te invidieze astea "frumoase"
Cine nu te accepta ca nu esti frumoasa nu iti este prieten!
Pana la urma nimeni nu este frumos cu adevarat, este doar o perceptie a fiecaruia subiectiva, daca frumusetea ar fi un concept obiectiv si un postulat atunci nu ar mai exista diferente de opinii in ceea ce priveste frumosul din orice domeniu: fie cand ne referim la persoane, la masini, la tablouri, la muzica la orice! DAR NU EXISTA NICIUN POSTULAT PRIVIND FRUMUSETEA, deci putem spune pe scurt ca ea nu exista este ceva fictivwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat, nu te introduce findca nu-i pasa de tine, nici nu vea sa te vada acolo, dar daca tot te tii dupa ea, a ales sa te ignore total, ca si cum u ai fi prezneta si nu te vede in grup.
Tu chiar nu-ti dai seama, ca aia nu-ti este prietena?

| bianca898 explică (pentru Violleta2022):

Pai am iesit cu ea pe afara si dupa ne am cu mai multi pe rand pana s-a strans gasca ei( insa nici ea nu ii stia pe toti ca a fost introdusa de putin timp de catre un pri) si dupa asta s-a intamplat si vorba ta nu prea am fost bagata in seama

| sierra1 a răspuns:

" bianca898: foarte urata... in lumea asta nu exista niciun loc pentru mine"

hai nu fii tristă, găsești tu unu' ca tine

| SkandallKamataru a răspuns:

Cum esti foarte urata? Daca esti grasa, asta e motivul... daca nu, idk, trebuie mai intai sa te vedem ca sa stim unde e problema.

| bianca898 explică (pentru SkandallKamataru):

Nu sunt grasa, sunt slaba, sunt ok, doar la fata nu sunt atractiva si de asta toti ma fac urata.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru bianca898):

Mda nu stiu ce sa zic