| LoReDaNa a întrebat:

Buna :* Azi cand am venit de la o petrecere am fost muscata de un caine... (era un catel). Acum rana s-a umflat putin sh sa invinetit... Cu ce sa imi dau? Si ce tr sa fac?
plss :* tau funda

8 răspunsuri:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Du-te la spital. Cainele te-a putut infecta cu multe boli ce le sufera numai cainii, gen "turbare" sau "jigodie"(da, este o boala).
Du-te de urgenta la spital sau cel mai bine spune-le parintilor sa te duca la spital.
Si pe mine m-a muscat un caine si am facut o injectie. Am ajuns la timp din fericire

| Maria_8259 a răspuns:

Trebuie sa te duci la dispensar(sau spital) sa iti dea o injectie antitetanostongue

| ch0c0latemix a răspuns:

Fugi repede la doctor, ai nevoie de un antititanus

| Cσσкiє a răspuns:

Lasă asta şi du'te la spital, să'ţi facă vaccin antitetanos.
Acum e vară şi e periculos.
Sănătate!

| Anche a răspuns:

Eu zic sa nu incerci diferite chestii deoarece nu sti cum reactioneaza organismul tau la ele! mai bine du-te la spital la sectia de urgenta! e spre binele tau! nu te lua dupa chestii babesti! eventual daca te doara pune gheata si mergi la spital!happy

| DeEa9904 a răspuns:

Trebuie sa te duci urgent la spital sa iti faca niste injectii ca sa te vindeci. Sper sa te faci bine!

| Amy a răspuns:

Buna! Trebuie sa te duci neaparat la medicul de familie, pentru a-ti face un vaccin antitetanos, in curs de 24 de ore de cand te-a muscat. Apoi ii ceri instructiuni medicului. Niste bitter suedez, sau o crema, si o sa iti treaca in cateva zile. bafta!

| InnocentSmile a răspuns:

Mai bine du-te la doctorul de familie el va sti cum sa te sfatuiascahappy