| anett a întrebat:

azi m-am certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele deoarece am mintito si considera ca sunt influentata de alti, eu tin mult la ea si vreau sa ne impacam. Am vorbit cu ea si mi-am cerut scuze dar nu mi le-a aceptat a zis ca nu vom mai fii prietene, Credeti ca ma voi impaca cu ea?

12 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca este cea mai buna prietene a ta nu trebuia mintita, prietenia inseamna sinceritate, incredere, respect reciproc, comunicare. Daca tii cu adevarat la ea spune-i sa te ierte ca ai gresit, fii sincera cu ia macar acum poate o convingi.

mariana
| mariana a răspuns:

Nu ajunge ca ti-ai cerut scuze, trebuie sa-i dovedesti ca acest lucru nu se va mai intampla, deci nu o vei mai minti, pentru ca ea si-a pierdut increderea in tine. Minciuna are picioare scurte si la tine s-a dovedit ca ti-ai pierdut una din cele mai bune prietene, pentru ca nu ai stiut cum sa te comporti. Cred ca acest lucru trebuie sa-ti fie de invatatura, respectati prietenii si comporta-te cu ei, asa cum vrei ca sa se comporte si ei cu tine.
Lasa timpul sa treaca si daca intr-adevar ea tine la tine te va ierta, daca nu, este bine sa-ti cauti alta prietena si sa accepti ca pe ea ai pierdut-o din vina ta.

| viatadecacatt a răspuns:

Poate ca da.happy Dovedeste-i ca tu chiar vrei sa va impacati fa-i cinste cu un suc ceva la cofetarie, invit-o in oras n-o lasalaughing

| St!L a răspuns:

Daca te-a considerat vreodata cea mai buna prietena eu cred ca te va ierta!

| OglindaOarba a răspuns:

Buna, stiu cum e cand te certi cu cea mai buna prietena ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru cu o prietena.Am mintit-o si s`a suparat foarte rau pe mine; am incercat sa ii explic de ce e trebuit sa o mint dar nu a vrut sa ma asculte.Am lasar-o cateva zile in care, vreau sa iti spun, ca nu am schimbat nici o replica una cu alta, iar apoi seara i-am trimis un mesaj cu motivul caruia am mintit-o si i-am spus ca tin foarte mult la ea si daca nu ar fi fost asa nu as fi mintito. Apoi a doua zi am stat cu o colega care e prietena cu fata cu care m-am certat(scuzati-mi exprimarea dar ma grabesclaughing, asa, si apoi pe parcurs am inceput sa o intreb de tema si asa, si pana la urma ne impacasem cat de cat iar pe parcurs ce timpul trecea nu am mai pomenit de intamplare si acum suntem la fel ca inainte.Incearca sa vorbesti cu ea chiar daca pare sa nu te bage in seama te asculta. Pupici!

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a răspuns:

Pai da 100% pentru ca u sustii ca este una dintre cele mia bune prietene ale tele si u ai mintito daca intreadevar ea nu tinea la tine nu o ranea atat de mult iar pentru ca ea spune ca esti influnetata de altii normal ca o sa se supere pentru ca simte ca u nu ai incredere in ea si ai in altii si ai mintito dar cum ti-am zis te va ierta pentru ca ea chiar tine la tine ca la o surioara din cate se vede asa zicem si noi baieti cand ne suparam bine un pic mai violent:da mha gata cu mine nu mai ai ce discuta .hai mha date-n...ca nu mia avem ce discuta si pe urma hai ma ca glumeam si eu ...este doar o reactie de timp ii va trece...are nevoie de timp ...succes :***

| Viuvi a răspuns:

Daca va intelegeati bine si nu aveti 12 - 13 ani, sigur ca veti impaca!
Astfel de certuri sunt fregvente!
E bine ca ti-ai cerut scuze!
Probabil ca si ei ii pare rau - sau cel putin asa ar trebui - insa vrea sa te inveti minte!
Mai incearca s avorbesti cu ea, dovedeste-i ca iti pare rau si ca nu o sa mai gresesti alta data si cred ca se va rezolva totul!
Bafta!

| MiSskAt-xx a răspuns:

Asta depinde doar de voi si in legatura cu ce ai mintit'o. Parerea mea este ca ar trebui s-o iei deoparte si sa vorbesti serios cu ea, ca mai apoi sa decideti daca proetenia voastra poate continua. Daca nu va impacati si s-a terminat totul, atunci nu a existat never prietenie intre voi. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuia sa o minti. Nu zic ca are, dar poate te'ai gandit ca are dreptate cand spune ca te lasi influentati de altii? Analizeaza atent unde ai gresit, ca sa poti stii ce sa faci. Si ea tine la tine, dar nu ii place sa fie pe ultimele locuri pentru alte chestii sau prieteni, intelegi? Pune'te putin in locul ei si incearca sa vezi cum va reactiona la ce ii vei zice. Take care! BAftapeace sign

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranța!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna tot asa am mintyto si eu pe o foarte buna prietena si mi-am cerut iertare de si nu mi lea acceptat si am rezolvat pana la urma problema pentru ca i-am stiut punctul sensibil ea ma iubeste si eu o iubesc foarte mult da i-am dus o ciocolata si un buchet mare de trandafiri albi si ma iertat bafta

| myrabella a răspuns:

Scrie-i un sms mai profund.sau un biletel.si ere-i iertare din tot sufletul.sgur te va ierta daca tine la tine.