| User6161 a întrebat:

Bună azi mi-am creat contul la banca Transilvania și îmi zice ca datele se procesează când poți folosi contul te vom anunță oare cam cât durează știe cineva sau a mai întâmpinat asa ceva

Răspuns Câştigător
| Gabi8567 a răspuns:

Procesarea unui nou cont la Banca Transilvania poate dura de obicei între câteva ore și până la 1-2 zile lucrătoare, în funcție de volumul de solicitări și de verificările necesare. După ce datele sunt procesate și contul este activat, ar trebui să primești o notificare din partea băncii, fie prin SMS, fie prin e-mail.

Dacă situația persistă mai mult de 2 zile lucrătoare, poți contacta serviciul de relații cu clienții al băncii pentru a verifica stadiul activării contului.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Maxim 2 zile lucratoare!