| yournameplease a întrebat:

Buna baieti! Ma adresez voua si am o curiozitate. Vi s-a intamplat sa fiti atat de orgoliosi incat sa nu bagati o fata in seama? Ori din gelozie sa o ignorati? Fiindca vi se parea voua ca fata are pe altu`. Cand ignorati o fata? E posibil ca un baiat sa tina totul pentru el si sa nu ii arate fetei pe care o place, adevaratele sentimente din orgoliu? Daca e asa, o face pe fata sa creada ca nu e interesat de ea.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Este cam adevarat cam tot ceea ce ai scris acolo, daca un baiat ii place foarte mult de o fata ( si ma refer foarte mult) sau o considera peste nivelul lui chiar daca o place exista posibilitatea sa nu o bage in seama. In principal depinde de educatia care a primit-o sau daca este " baietas sau nu". In aceste cazuri fata trebuie sa faca primul pas si sa observe din comportamentul baiatului daca o place sau nu.
De obicei un baiat isi ia pana la urma inima in dinti daca considera ca merita sa cunoasca respectiva fata, daca nu nu. Legat de orgoliu nu prea este cazul, cat intimidare sau timiditate care se poate manifesta; intimidare legat de ce poate oferi si timiditate legat de statutul lui social.

1 răspuns: