| kawaii69 a întrebat:

c inseamna in coreana Aigoo, Omo, Oppa sau chu? dau funda! mai ales pentru. ce inseana chu

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Aigoo - "Oh, man!"
Oppa - Frate mai mare.
"Chu" este in japoneza si inseamna pupic / sarut.
Omo nu stiu.

3 răspunsuri:
| UchihaAle97 a răspuns:

Omo ar veni ceva in gen " Oh Dumnezeule! " ceva ce-l streseaza pe cineva si se adreseaza cu omo, Aigoo - " Oh, man! " mai exact sa spunem ca te-ar supara cineva sau te-ar necaji si se adreseaza ceva de genul, Chu -" pupic sau sarut " si Oppa - " Frate mai mare " sau la cei mai apropiati se mai spune " Iubitule ".
Sper ca te am ajutat. happy

| yayka a răspuns:

Am gasit raspuns in Devina comedie alui Dante Alighieri tradusa de George cosbuc unde explica astfel,, OMO- In credinta medievala se spune ca pe chipul omenesc e scris OMO, interpretand cei doi O ca ochi iar linia formata de arcade si nas.ca M(litera gotica)""