| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Ca de obicei, am probleme in relatia ce a implinit aproape un an si jumatate! Eram foarte bine la inceput, cuvinte poate uneori prea mari si fapte la fel! La capitolul relatie, este una din toate punctele de vedere normala. Avem o varsta trecuta de 18 ani, insa el se poarta de parca are 12 ani! Imi cere doar mie sa ma schimb, desi se ascunde de mine si are Facebook iar pe mine ma are la block ca sa nu vad ce face! El in repetate randuri da inimioare fetelor iar cand ii spun ma jigneste si imi spune sa ma schimb! Nu inteleg ce vrea de la mine, din moment ce el vorbeste cu altele iar cand ii spun ma face nebuna.E plecat in alta tara de o luna, m-am gandit ca ii e greu acolo singur iar pana se obisnuieste trebuie sa fiu mai draguta cu el, sa nu ma mai iau de el mereu, dar ma lasa mereu balta, nici nu vorbeste cu mine. Sta doar pe Facebook si se ascunde de mine si ma minte, iar cand ne despartim ( am facut-o de cateva ori ) imi spune ca ma iubeste enorm dar e vina mea ca nu ma schimb! Nu inteleg cum sa ma schimb cand el e doar cu altele. Mi-a spus si ca i-au trecut ganduri sa se duca la prostituate! Mi se pare..penibil pentru o persoana de 23 de ani matura si inteligenta, cel putin cum credeam eu ca este. O parere? Ce credeti ca ar trebui sa fac ca sa ii para rau si sa deschida ochii sa vada cat de mult greseste? ( nu am vorbit cateva zile si cand vorbeam era la fel doar ca foarte suparat )

Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Cica o tipa care locuia la casa lasa mereu vara ferestrele deschise. Ferestrele dadeau direct in strada. Intr-o noapte un tip a intrat pe ferestra. "Ce vrei" l-a intrebat fata. Tipul nu a spus nimic. S-a dus in bucatarie, a mancat, a baut o bere si a revenit in camera. S-a culcat langa tipa si... da-i sex. In tot acest timp nu a vorbit nimic. A doua zi, tipa a povestit totul colegelor de serviciu. La final, a zis: acum, spuneti-mi voi, ce a vrut ala de la mine?!
Cam asa intrebi si tu. Nu iti dai seama ca doar se foloseste de tine? Asta, pana gaseste pe alta si atunci va spune ca a gasit o fata serioasa, matura, nu ca tine. Orice ai face, nu o sa-i convina. Mai bine lasa-l tu acum.

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Colega Yavanna are dreptate.
Tipul nu te place, asta se vede in nenumarate randuri prin coportamentul sau.
Mai bine ai renunta la el.
Iti irosesti timpul langa o persoana care nu merita efortul.

| SandraEve a răspuns:

Nu te iubeste...tu il iubesti ai nu vezi asta. Dar e clar ca nu tine la tine pe cat ar trebui. Nu ii accepta toate acestea? Cum sa te aiba la block? Cum sa dea vina mereu pe tine? E chiar laa din punctul meu de vedere si nu isi poate asuma nici macar despartirea de tine. E clar ca e vina lui, el pana si in momentul despartirii se scuza si arunca torul in capul tau. Zi-i ca nu te schimbi iar apoi un pa definitiv
Meriti sa fii iubita cum trebuie!