| bea_1048 a întrebat:

Buna ca reprezentant avon cum voi trimite comenzile? sa zicem ca trebuie sa comand un rimel supershok. voi trimite rimel supershok sau este o serie? unde voi trimite comanda? si banii cum ii voi trimite la avon? eu imi voi pastra partea de bani(15%. 20%)sau imi va fi trimisa? mersi daca ma mai puteti sfatui id meu yo_bia2009

2 răspunsuri:
| maitreyi_4438 a răspuns:

Pai, ca reprezentant primesti un cod cu care te logezi pe site-ul lor. daca ai observat fiecare produs are si el un anumit cod.comanda o faci pe net, e o casuta cu "plaseaza comanda" e foarte usor scrii codul si cantitatea dorita si iti apare descrierea produsului ca sa poti fi sigura ca n-ai gresit.comanda vine cam in 3 zile, da asta iti spun ei("comanda va vi livrata in data x"). cand vine comanda primesti si o factura pe care o platesti la banca.partea ta de bani variaza in functie de cat pui comanda.de ex daca pui comanda de 200 lei s-ar putea sa ai de platit numai 180 lei, restul fiind al tau(asta a fost numai un exemplu). comanda minima e de 110 lei.si primesti si o hartie pe care scrie cat iti ramane tie din cat comanzi.

| mamasita00 a răspuns:

Vei trimite codul acela din catalog
Dar daca vrei sa te angajezi la ei, iti vor spune ei toate astea