| Ariamnaa a întrebat:

Bună! Ca să te duci la liceu în alt oraș trebuie ca părinții sa semneze ceva? Sunt din Ploiești și aș vrea să fac liceul în Zalău iar părinții mei nu sunt de acord...asa ca nu știu cum aș putea să mă duc la liceu acolo fără acord partenerial. Ma poate ajuta cineva? Sunt a 7-a acum mai am dar vreau sa știu care ar fi demersurile

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Categoric.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, parintii trebuie sa dovedeasca ca s-au mutat legal cu casa in alt oras si doar asa se poate obtine transferul tau de la un liceu, la lat liceu in alt oras.

| RobertCrs a răspuns:

Acordul părinților este obligatoriu, nu există altă variantă.