| anto2012 a întrebat:

ca tot am intrat in acest capitol Matematica zic sa mai dau o problema.:. Completati spaţiul liber astfel încât inecuaţia: 6x +... < 2012 să fie verificată de 100 de numere naturale.
Funda, vot.
Tin sa mentionez ca aceste probleme sunt ale surorii mele mai mici! Nu prea imi amintesc de astea. big grin

2 răspunsuri:
| OrangeFga a răspuns:

Eu nu stiu cum se face dar cauta pe google cum se cheama lectia si aici ti se arata mai detaliat

| anto2012 explică:

Habar n-am asta laughing, ea doarme. si mna ma duc sa rasfoiesc prin caietele ei :d