| scump3tea a întrebat:

cand aveam 9 ani, verisorul prietenei mele venea in vizita la ea, la noi in sat, in weekend, vacanta. Mie imi placea de el, si lui de mine.Doar ca de cand am 11 ani nu mai venea.Acum am 13 ani si a venit in weekendul trecut, pentru citeva ore, nu il vazusem de 2 ani, ma primblam cu fetele, si el se primbla cu prietena mea(verisoara lui). Kind l-am vazut, am ramas socata, nu puteeam vb, vroiam sa ii sar in brate dar nu mi se miscau picioarele. El cand m-a vazut se uita la mine mirat, socat.(distanta dintre noi vreo 10 metri)A sta vreo 30 min acolo cu prietena mea si ma privit, si eu il priveam, dar nu ma puteam duce sa vb ci el.Lau sunat parintii si a plecat. Dupa asta am venit asa si am intrat pe facebook, el mia vizitat profilul(Sergiu il cheama ) dar nu mi-a scris nimic, si mil vizita in fiecare zi.Anul acesta ma mut in orasul in care traieste si el, pentru ca in scoala din localitatea in care locuiesc eu nu sint conditii bune.si ma duc in liceul in care invata si el(Liceul Teoretic Ion Luca Caragiale)Acolo invata si cea mai buna prietena a mea.Credeti ca ma place? Si cum sa procedez? Ca sa nu gresesc cu ceva. Fundoi?

Răspuns Câştigător
| alexandra199711812 a răspuns:

Ei bine eu cred ca ar trebui sa fi tu insati. Vorbeste cu el, radeti impreuna, iar daca nu veti putea fi impreuna macar deveniti cei mai buni prieteni.Nu o sa gresesti cu nimic va fi bineee :*

2 răspunsuri:
| xCookiieMonster a răspuns:

Cred ca te place...dar nu sunt sigura dupa ce am citit... poate dupa ce mai vb cu el mai clarificati atunci si sa vdm.te pup