| scump3tea a întrebat:

cand aveam 9 ani, verisorul prietenei mele venea in vizita la ea, la noi in sat, in weekend, vacanta. Mie imi placea de el, si lui de mine.Doar ca de cand am 11 ani nu mai venea.Acum am 13 ani si a venit in weekendul trecut, pentru citeva ore, nu il vazusem de 2 ani, ma primblam cu fetele, si el se primbla cu prietena mea(verisoara lui). Kind l-am vazut, am ramas socata, nu puteeam vb, vroiam sa ii sar in brate dar nu mi se miscau picioarele. El cand m-a vazut se uita la mine mirat, socat.(distanta dintre noi vreo 10 metri)A sta vreo 30 min acolo cu prietena mea si ma privit, si eu il priveam, dar nu ma puteam duce sa vb ci el.Lau sunat parintii si a plecat. Dupa asta am venit asa si am intrat pe facebook, el mia vizitat profilul(Sergiu il cheama ) dar nu mi-a scris nimic, si mil vizita in fiecare zi.Anul acesta ma mut in orasul in care traieste si el, pentru ca in scoala din localitatea in care locuiesc eu nu sint conditii bune.si ma duc in liceul in care invata si el(Liceul Teoretic Ion Luca Caragiale)Acolo invata si cea mai buna prietena a mea.Credeti ca ma place? Si cum sa procedez? Ca sa nu gresesc cu ceva. Fundoi, aaa si el are ochi negri, iar eu verzi, el e brunet eu la fel, ambii avem un ten de culoare a pielii, si e mai inalt ca mine cu 4 cm(aproximativ)si important e ca cind aveam 9 ani am petrecut multe clipe frumoase, iar cel mai frumos a afost atunci cand mi-a dat niste fllori si eu le-am pus in par si el ma pozat.Nustiu daca mai are poza mea de atunci la el.

2 răspunsuri:
| georgiana_1403 a răspuns:

Parere mea este ca ar trebui sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el. Il intrebi ce mai face, ca nu ati mai vb de mult, ca nu v-ati mai vazut de mult. Intradevar poate te place dar daca nici tu nici el nu aveti curaj sa vorbiti unul cu altul nu ajungeti nicaieri. Sfatul meu e ca ar trebui sa vorbesti cu el si cred ca va fi mai bine asa atat pentru el cat si pentru tine. Succes!

| BnBoBo a răspuns:

Daca bine am inteles e ceva mai mult decat "il plac". daca timiditatea e prea mare pentru o conversatie fata-n fata, incearca sa vorbesti cu el pe net.iti recomand sa nu "te arunci" dintr-o data.o faza de genu`+gandirea unui baiat din ziua de azi = bataie de joc. daca fata respectiva tie cea mai buna prietena ai un avantaj. poti vorbi cu ea si sa faca o legatura.nu te grabi ia totul incet si puneti in evidenta calitatile care crezi tu ca lar impresiona.ce sa faci/km sa faci mai departe si mai profund nu pot sa zic pentru ca asta depinde de ce prefera el si ce preferi tu.ce nu si asa mai dep.succes tongue