| Rosaline a întrebat:

cand deschid pc-ul imi apare o iconita unde scrie the feature you are truing to use is on a Cd-ROm or other removable disk that is not available
Insert the Status disk and click Ok.Nu pot sa scap de ea, ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Inseamna ca la autostart ai un program, soft ceva ce a ramas setat sa porneasca odata cu compul.Iti recomand acest soft gratis, care dupa instalare (este minuscul nu ocupa saptiu) si pornire iti va arata ce programe pornesc odata cu compul tau:http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml...Instaleaza-l si apoi da clik si Cauta in Hklm/run sau in Hkcu/run,programul (ce porneste de care spui tu ) cu numele afisat si debifeaza casuta corespunzatoare din dreptul lui. Apropo poti debifa(adica a opri sa mai porneasca odata cu compul ) si alte programe nenecesare. Orienteaza-te sa nu debifezi antivirusul, placa video, sunet etc.In rest daca vezi ca nu iti mai porneste ceva ce chiar doreai sa porneasca automat (nu recomand asa ceva, nimic nu trebuie sa mearga de capul lui in compul tau! ) este simplu: bifeaza la loc casuta din linia softului respectiv.NU sterge niciodata nimic ca atunci NU mai poti reveni.Succes

| Rosaline explică:

Link-ul pe care mi l-ai trimis nu este bun