| ilovemonkey a întrebat:

Buna! Cand ma inscriu la facultate are ceva daca platesc taxa de inscriere cu cardul altei persoane? Sau trebuie neaparat sa fie pe numele meu?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca se face cu acordul persoanei respective, da.

| Violleta2022 a răspuns:

Plata se poate face cu orice card bancar dar NUMAI daca acea persoana este prezenta cu cardul in mana, facand plata in fata contabilului facultatii, in felul asta dovedeste ca plateste legal in persoana.
Daca tu te duci si platesti cu cardul bancar al altcuiva, risti sa fie chemata Politia, putand fi acuzat ca ai furat cardul bancar al atcuiva.

Oamenii daca vor sa te ajute iti pot depune banii in contul tau bancar sau pot sa-ti dea cash, dar sub nici o forma nu este legal si normal sa te prezinti undeva sa platesti cu cardul bancar al altcuiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii pasa nimănui cu ce card plătești.