| Ghitaa a întrebat:

care ar putea fi riscurile daca as folosi un fierastraul electric daca am 15 dar sunt destul de solid? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Riscurile ar putea fi cele de a te accidenta doar, sau cele cu urmari permanente, adica sa-ti tai complet unul sau mai multe degete sauchiar si o mana/un brat, in cazul in care nu citesti cu maxima atentie instructiunile si modul de utilizare/folosire si daca nu folosesti materiale de protectie adecvate,( ochelari, manusi speciali, etc.) Spor la lucru insa cu atentie maxima.

1 răspuns:
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Ai putea sa te ranesti.Asa ca stai cuminte si nu mai umbla cu fierastraul lui tactu pana nu pateste cineva ceva. Daca tot vrei asa de tare poti sa te protejezi cu ochelari si manusi, trebuie sa fii supravegheat.Au fost accidente si cu adulti de 40 si ceva de ani.