| TxOcs a întrebat:

Care e diferenta dintre tehnician in activitati economice si tehnician in administratii?
Care este mai bun dintre cele 2? Si imi voi putea face un viitor cu una din aceste specializari?

Răspuns Câştigător
| mathew2002 a răspuns:

Tehnician in activitati economice= contabil (vei tine contabilitatea la mai multe firme, vei face milioane de hartii, bilanturi, calcule, vei introduce date in calculator si vei umbla pe la toate institutiile statului pentru a face plati )
tehnician in administratii= administrator, omul care se ocupa cu toate chestiile (vei fi administratorul unei firme si vei avea in ingrijire cam tot, tu conduci toate activitatile unei firme, dupa hotararile luate de altii)