| TheGirl76 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac daca imi place de un baiat?

3 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

In primul rand, sa-ti faci curaj sa-l abordezi. Daca si el te place, toate celelalte vor veni de la sine

| NoSens a răspuns:

Sa va cunoasteti putin, sa deveniti amici, te asiguri ca poti avea incredere in el si ii spui. Apoi totul vine de la sine happy

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand sa il observi mai indeaproape,sa vezi ce fel de baiat este,ce personalitate are,daca merita sa faci anumite eforturi pentru el sau nu. Apoi,vorbeste cu el,incearca sa gasesti subiecte comune,despre care amandoi stiti cate ceva ca sa puteti sa purtati o discutie draguta[pentru inceput]. Incearca sa petreci cat mai mult timp alaturi de el, si, dupa ce or sa treaca cateva saptamani, spune-i ce simti pentru el[daca nu o face el inaintea ta]. Daca eziti putin la inceput, lasa timiditatea in urma fiindca cu rusinea nu mai faci nimic in prezent.Pa-pa!happy