| Miki280 a întrebat:

Ce as putea face sa ma motivez sa invat mai mult, sa fac mai multe exercitii si variante la mate pentru bac. In vara dau examenul la romana, mate si geogra si nu stiu cum sa ma mobilizez, mi-e lene mai ales acum in vacanta, nu - mi vine sa las laptopul din brate. sad Putin ajutor? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Si eu dau BAC-ul anul asta. In cazul meu funtioneaza principiul "cu cat mai repede, cu atat mai bine", in sensul ca invat sau rezolv variante la vreo ora-doua dupa ce ma trezesc, iar restul zilei nu mai stau cu grija. Gandeste-te ca nu prea mai ai timp sa recuperezi, daca lasi totul pe ultimele saptamani.

7 răspunsuri:
| nighter a răspuns:

Mai lasa net-ul, tv-ul si telefonul. Intr-un final, cu greu probabil, dar o sa incepi sa ai un pic de spor la invatat. Inceputul e mai greu, restul vine de la sine happy

| Predator30 a răspuns:

Buna cam cu acceasi problema ma infrunt si eu dar eu vreau sa o inving din 14 ianuarie...sti cum i-am zis la ai mei sa ma dea la meditatie si sa vezi atunci ce trebuie sa invat eu de nu o sa mai am timp de nici un laptop...succes la examene ca acusi le dam, sper ca te-am ajutat

| Miki280 explică (pentru Predator30):

Mersi, esti singurul care mi-a raspuns waiting. Succes si tie! O sa iti tin pumnii.

| Predator30 a răspuns (pentru Miki280):

Si eu la fel...Un An nou fericit si sa ne auzim de bine.O seara faina!

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Cea mai buna metoda care a mers si la mine. Pune-ti biletele pe la tocul usii, prin camera care sa te impinga sa faci pentru scoala si scrie si motivul pentru care vrei sa faci probleme cum ar fi" Nota mare la bac"."sansa sa obtin scolarizare gratuita la facultate" etc...

| Miki280 explică:

Nu ma intelegeti gresit, nu sunt inconstienta sa ma apuc de abia acum sa invat. Nu, am invatat treptat, doar ca am o perioada de lene si nu stiu cum sa o depasesc.

| TheLittleGuitarist a răspuns:

Eu zic ca ar fi trebuit sa te apuci de cand a inceput clasa a 12-a.Acum in sem II o sa se aglomereze si o sa ai programul incarcat.Si eu dau bacul la vara! Eu zic sa te gandesti ca e doar un an de invatat asa mai intens... dupa ce l-ai dat o sa fii satisfacut/a si o sa ai o vacanta super! Funda?