| Monik_4320 a întrebat:

ce ati face daca ati afla ca "cea mai buna prietena" va minte si isi bate joc de voi? mi s-a intamplat asta si nu stiu ce sa fac.sa'i spun ca am aflat ca isi bate joc de me si ca ma minte intruna sau ce?straight face. faza'i ca eu aveam mare incredere in ea si tineam la ea ca la o sora.cand am aflat ca ma minte si ca isi bate joc d me am simtit ca mi-a cazut cerul in capstraight face:ce sa fac.sa'i spun sau sa nu'i spun?straight facestraight face

Răspuns Câştigător
| Andreea_1147 a răspuns:

Imi pare rau.este groaznic sa treci prin asa ceva, stiu din experienta proprie...si mie mi s-a imtamplat, din pacatesad... daca nu ii zici nu e bine, o sa isi bata joc in continuare, iar daca ii zici o sa zica ca nu este adevarat.eu zic ca orice s-ar intampla sa nu mai ai incredere in ea, inseamna ca nu iti este prietena.o sa cresti si o sa iti dai seama ca pe lume exista si prieteni adevarati.o sa te imprietenesti cu alti oameni, cu alte perceptii.nu sunt la fel, oamenii peste tot, o sa vezi ca o sa iti faci prieteni adevarati! happy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O poti ignora si sa nu te mai vezi niciodata cu ea stergi orice remediu de convorbire cu ea sau ii poti canta un scandal cu injuraturi si injosiri alegi una din aceste variante.

| Ralluca25 a răspuns:

Bună. Păi în primul rând aș rupe așa zisa prietenie cu ea, poate ia-ș reproșa câte ceva și după ia-ș spune da mai du-te naibii laughing :d... decât să-i dai palme, pumni laughing mai bine o lași împace să vadă pe cine găsește ea să-și mai bată joc. O prietenie adevărată o găsești al naibii de greu. Vorbește cu ea și spune-i toate nemulțumirile. Succes. happy

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Pai in primul rand tu macar ai vazut asta ca isi bate joc de tine si ca te minte? eu iti zic sa nu mai ai incredere in toti ptc poate aceia ii vor raul prietenei tale, mai bine o urmaresti un pic si vezi tu daca te minte si astea si daca sunt adevarate trebuie sa ii zici ca prietenia asta s-a terminat ptc ai aflat tot si nu intri in detalii cu ea ca sa nu iti spuna ca nu e adevarat si sa gaseasca scuze penibile, iar daca vezi ca nu este adevarat uiti totul.Sau mai bine mai vorbesti cu niste colegi, colege mai apropioate tie si ii intrebi pe ei daca toate astea sunt adevarate si daca nu stiu na sa ii rogi tu sa mai stea cu ''prietena ta'' sa afle ceva ca nu cred ca acei prieteni ai tai iti vor raul. pupici si sper sa aflii mai repede adevarul.

| RoaRxDD a răspuns:

Spune-i, pentru ce sa stai sa-si bata joc de tine? Fii rea si fa-o de ras, dar in fata tuturor. Sigur ti-a spus si ea un secret, fa-o de ras cand este cu cei cu care radeau de tine, arata-i ca nu esti chiar asa usor de pacalit. Ce intrebare prosteasca! Esti prea dulce, viata nu e mereu usoara, prieteni din astia vei mai gasi...

| ProjectJackpot a răspuns:

Poate ai inteles tu gresit, mai testeaz-o! Oricine merita o a 2-a sansa, nu?

| blajsb a răspuns:

Spune-i tot ce simti direct in fata dar fara scandal si fa-o sa te asculte si ii spui ca daca vrea sa mai fie prietena ta trebuie sa nu te mai barfeasca sau sa te foloseasca ca ultimul gunoi pentru ca esti o persoana si ai sentimente daca ea sta bine dar daca te duce cu binisorul nu incerca sa ii faci pe plac si daca totusi accepta propunerea ei bine mai spioneaz-o si tuwinking

| ionalexandru98 a răspuns:

Pai daca chiar este cea mai buna prietena a ta cred ca o poti ierta o data.Dar oricum trebuie sa ii atragi atentia sa nu mai repete greseala.

| Monik_4320 explică:

Multumesc tuturor...as fi vrut sa va pot da fundita la toti, dar din pacate nu se poate decat la unu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii spui absolut nimic.rupi orice legatura cu ea.o sa vezi ca o lasi cu gura cascata si o sa ii fie ciuda.de ranit nu cred ca o sa o ranesti din moment ce isi bate joc de tine nu te respecta deci.

| VaD a răspuns:

Eu as astepta sa vad pana cand mai dureaza tradarea asta a ei...
Incearca sa nu te superi din cauza ei,pentru ca,in final,ai vazut ce fel de persoana e si nu are rost,nu merita! Dupa aceea gaseste momentul potrivit sa i zici, poate chiar atunci cand nu e loiala fata de tine, cand se asteapta mai putin.
Asteapata... poate nu ai inteles bine! Fii sigura! Si nu pune la suflet...

| DoCVD a răspuns:

Daca as fi in locul tau m-as duce la ea si i-as trage una dar asta depinde de tine cel mai bine ar fi sa ii spui ca nu vrei sa o mai vezi!

| Bluestar_2007 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta chiar acum, dar eu i-am spus. Daca ai si alte prietene bune incearca sa te apropii mai mult de ele ca sa deveniti cele mai bune prietene. Le/ii povestesti de acea prietena care te minte si isi bate joc de tine, ca sa te descarci. Dupa aceea ii poti spune prietenei mincinoase ca stii ce se intampla. Pe mine fosta cea mai buna prietena ma roaga intr-una sa o iert chiar daca noi ne-am certat acum mult timp si inca mai minte si vrea sa se foloseasca de mine. ASTA NU E PRIETENIE! Acum 4 fete sunt cele mai bune prietene ale mele de UN AN si nu ne-am certat deloc, spre deosebire de... aia.