| cory_2593 a întrebat:

ce credeti ca se va da la BAC la romana la ultima parte anul asta? DAU FUNDA PRIMULUI RASPUNS:d

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Exista,inainte de 89, obiceiul de a se propune subiecte legate de unele aniversari sau comemorari care urmau sa se petreaca in anul respectiv; daca m-as gandi ca s-ar putea tine in continuare seama de acest lucru, as zice ca subiectele ar putea fi poezia lui Blaga sau a lui Barbu, sau ceva din creatia lui Sadoveanu; de la moartea lor se implineste in acest an jumatate de secol.Numai bine.

1 răspuns:
| Claudiu2011 a răspuns:

Comedia