| Whisky a întrebat:

Ce este pentru voi dragostea/iubirea? big grin

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru mine dragostea e o chestie
Cand ma apuca(la ore fixe in general, destul de des in ultima vreme) imi zic ca am sa raman fata batrana, ca pe mine nu ma place nimeni(aberatii fireste) si ca nu am sa ajung niciodata la performanta de a sta cu cineva mai mult de 3 luni.Nu ma da socializarea afara din casa, nu imi place sa cunosc oameni noi, prefer sa ascult Arssura decat sa asculti discutii aberante in autobuz, mereu privesc orice la oameni in afara de fata.Cum sa gasesc dragostea? Cum sa o caut?

| mgtow a răspuns:

Niste vorbe pe care le aud de la alte persoane

| Sun life a răspuns:

Ceva ce nu poti exprima in cuvinte.cred ca este cel mai adanc sentiment, ft valoros si care trebuie ingrijit cu blandete.este foarte greu de explicat acest sentiment.asta cred eu ca este! inca nu am cunocut acest sentiment fata de o persoana de sex opus[nu membrii ai familiei], dar si cand voi cunoaste sper ca va fi special!happy SUCCES

| Nirvana a răspuns:

Un sentiment dureros de dulce!

| Gabitza a răspuns:

Iubirea... toata lumea se intreaba ce e! Eu nu am gasit un raspuns! Si nici nu cred ca se va afla vreodata vreun cuvant ce o poate definii! Dar, cu toate astea, o poti simti! Nu stiu daca ai simtit vreodata iubirea, dar eu iti spun ca am simtit. o! Am trait emotiile ei, am avut cele mai nobile sentimente fata de o persoana, am vazut totul roz, am simtit acei fluturasi in stomac, am vazut ce inseamna sa iubesti. Sunt de parere ca nu exista sentiment mai frumos decat acesta! Am fost cea mai fericita persoana in momentul in care mi.am dat seama ca iubesc! happy Am vazut ce inseamna respectul, am vazut cum e sa fi iubit! Am vazut lacrimi de bucurie. Am trai cele mai minunate stari! Si toate astea datorita iubirii! happy Sunt fericita ca am reusit sa vad ce inseamna iubirea!
Deci, pentru mine dragostea este cel mai minunat, frumos, extraordinar de special sentiment! happy

| IDA08 a răspuns:

Eu consider ca dragostea si iubirea sunt de fapt doua lucruri diferite. Sa iti dau un exemplu: Poti sa fi indragostit/a de cineva si apoi ajungi sa il/o iubesti. Iti iubesti parintii, nu? Dar asta nu inseamna ca esti indragostit/a de ei. laughing Cred ca dragostea si iubirea sunt de fapt doua etape [daca ne referim la un EL si o EA, nu la copii si parinti]. Adica, nu prea ai cum sa iubesti o fata, sa zicem, inainte sa fi indragostit de ea. Dragostea e prima faza, cand nu prea gandesti cu capu', dar apoi, cand se mai duc din 'fluturasi' intervine acel...atasament, cam asta fiind iubirea. Atunci cand ii vezi defectele celui de langa tine si totusi n-ai renunta la ele pentru. nimic in lume. happy Acu'... daca cineva e de alta parere, e liber sa ma contrazica. Eu am spus ce cred.

| vitalik a răspuns:

Este o durere cea mai mare