| Miss Maddy a întrebat:

Ce farse ati facut voi si au mers? Farse pentru colegi, prieteni si nu au dat gres?

Răspuns Câştigător
| andreea25red a răspuns:

Pai am facut o farsa cu prietene mele unor cunostinte.este bine sa stii cateva date despre acea persoana.de ex:eu stiam nume tel prenume.tot.apoi am sunat ca un operator orange si foarte diplomat i-am anuntat ca au de platit o factura de 1000 de lei petru omfactura neachitata. a fost incredibil de nostim. apoi am sunato pe mama unei eleve si am pretins ca sunt diriginta ei.si aia a fost tare. cel mai important lucru intr-o farsa este sa ti impui limite fiindca nu e bine sa exagerezi.

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

I-am facut cuiva un cadou o reincarcare pe telefonul mobil, dar evident codul nu mai era valabil, era deja efectuata.Nu prea da gres.Ai putea si tu sa incerci.

| simona_6231 a răspuns:

Ultima farsa am facut-o acum 1 saptamana si ceva la scoala. Mie si colegelor mele ne-a venit o idee sa sunam la o pizzarie si sa facem o comanda la cineva in internat, i-am facut o comanda de 2 pizza, 2 coca-cola, si o portie de catofilaughing. Am pus un coleg sa vorbesca ca si cand ar fi cel din internat, am spus cum il cheama pe cel din internat totoh go on, comanda trebuia sa vina in 45 de min, ora aia am chiulit cu colegele mele de la ora numai sa i vedem fata celui din internat cand vede comanda. Am stat in magazinu de la scoala cel de la porta sa vedem cand vine, toata ora ne uitam dupa masina, pina la urma a venit dar cel de la pizza dar nu a putut sa intre in incinda scoli pentru ca nu la lasat portatul...ne suna pe noi cei care am facut comanda, dar ne inchisem telefonulhappy...ar fi fost si mai tare daca lar fi lasat portatul sa intre in internat, acum nu mai e asa amuzanta dar pe moment a fost tare. happy

| X:X:X:X:X:X a răspuns:

Http://www.umor.ro/farse. pote o sa iti fie de folos;)