| georgy_2003 a întrebat:

Ce greute ar trebui sa ai la varsta de aproape 14 ani.(Inaltime cam 1.53). Dau funda.:*

7 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

43 de kg. Intotdeauna greutate se maoara duoa inaltime si trebuie sa fie cu 10 kg mai putin decat sutimile de la 1 metru.

| Awndre a răspuns:

40-50 kgbig grin

| Awndre a răspuns:

Sau si 55 thinking, ca na, ai 14 ani :-)

| Pavel5479 a răspuns:

Greutatea ideala calculata in functie de IMC (Indice Masa Corporala)
Rezultat:
greutatea minima acceptabila: 43 kg
greutatea ideala: 51 kg
greutatea maxima acceptabila: 59 kg

| Hachiko_6637 a răspuns:

Bunaa.eu am 14 ani si am 1.71 si am 50 de kg.La varsta de 14 ani normal ar trebui sa ai peste 1.60 si sa ai in jur de 50 de kg.happy

| JustifyBad a răspuns:

Pai depinde si de structura corpului tau, daca esti mai osos/a sau ai o masa musculara mai dezvoltata o sa fii mai greu/grea.Asta nu inseamna ca esti grasa.
Ca sa fiu la subiect, ar trebui sa ai undeva intre 40-50, 60 kg.

| ioana_3928 a răspuns:

50 km