| Oana65 a întrebat:

Ce inseamna " Pa si pussy "? Stiu ca pussy in engleza inseamna vagin, dar... Va rog, primul raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Expresia asta, nu are un inteles fix, fiecare il interpreteaza diferit, eu stiam ca se foloseste atunci cand ai vrea sa spui ceva de genul:hai pa si sa nu te mai vad.Nici eu nu-i stiu chiar bine sensul...
Oricum, ar fi bine sa nu folosesti expresii carora nu le cunosti intelesul.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da cine te-o salutat așa? Pussy înseamnă păsărică(prună) în cazul ăsta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pa sti si tu ce inseamna iar pussy inseamna pasarica nu vagin este un salut pe care uni oameni il utilizeaza nu are un anumit inteles

| criss1212 a răspuns:

Pa si pussy pai pussy in romana inseamna pusi(pupic)...adica expresia asta inseamna pa si pusi(sarut)

| criss1212 a răspuns:

Pa si pussy pai pussy in romana inseamna pusi(pupic)...adica expresia asta inseamna pa si pusi(sarut) deci merit funda?

| GabiBiebs99 a răspuns:

Poi uni il folosesc de ex. ca un fel de jignire muta, adica,, pa si pusi" ceva gen,, du-te dracu" sau cv de genu.

| Camy99 a răspuns:

Pussy mai inseamna si pisica sau, mai exact, pisoias, asa ca poti sa o iei si ca pe un alint...depinde de persoana care te saluta

| Chris73 a răspuns:

O expresie folosita foarte mult in perioada comunista, pusi insemna pupic pe vremea aia, nu are nici o treaba cu "pussy" din vremea aia. Cel mai bine s-ar traduce in ziua de azi cu "Adio fratioare! Mi se rupe de chestia asta!". Un alt exemplu sugestiv, intr-un cantec vechi al formatiei Fara Zahar, emigrantul care pleaca la munca in Italia zice cu sictir: "pa si pusi Romania!". Cred ca am clarificat cam ce inseamna pentru voi tinerii din ziua de azi expresia asta misterioasawinking