| 愛日本 a întrebat:

Ce inseamna unguent antiseptic, antiinflamator, antipririgions, absorbant si cheratoplastic, va rog ajutati-ma, si la ce este buna crema Dermosept?

Răspuns Câştigător
| andrrei08 a răspuns:

Adica este un unguent care distruge bacteriile, previne infectiile si care cicatrizeaza ranile deschise (si cred ca te referi la "antipruriginos" ceea ce inseamna anti-mancarime). Dermosept, daca asa ii spune, probabil este un unguent pentru prevenirea infectarii ranilor, probabil e antibacterian si antifungal (anti-ciuperci) happy