| madalynamadyy a întrebat:

Ce legume fructe sa le dau perusilor?

Răspuns Câştigător
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Fructele si legumele trebuie sa fie bine spalate, taiate in bucatele cat mai mici, proaspete si la temperatura camerei. Trebuie sa evitati urmatoarele alimante: ciocolata, varza, cofeina, macarea veche, laptele si cremele, cartoful crud, alcoolul si fructele de avocad

3 răspunsuri:
| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Bunahappy.
am si eu doi, unul mov si unul verde cu galbenhappy.
le poti da portocala, si in primul rand foi de varza.desfaci primel foi dupa varza,le pui la uskat,si apoi le agati in kolivie,si ei ciugulehappy,sa nu uiti sa le pui la uskat,ca se deranjeaza la stomak, si sunt sensibili, te pup.

| Lavy a răspuns:

Poti sa le dai orice fruct vrei! la mar nu iti sugerez sa le dai prea mult pentru ca le provoaca diaree!big grin in orice caz... pai sa le dai morcov pentru colorarea penelor! asa mi-a zis doctorul doar... ca pb este ca trebuie sa le dai des ca sa se coloreze! poti sa le dai orice in aafara de :banana,portocala, ananasul, kiwi! sper ca ti-am fost de ajutor!

| Aylee a răspuns:

Grau