| lavynika a întrebat:

Ce parere aveti despre introducerea educatiei sexuale in scoli? Eu sincer am inceput sa sustin acesta idee de cand am devenit utilizator TPU(minunat site) cand m vazut atatea intrebari de genu "am facut sex oral cu prietenu meu pot ramane insarcinata?"... o groaza de fete de 12 13 ani spun ca au facut asta dar sunt total neinformate. Voi c credeti? fundita pentru cel mai komplet rasp:X

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Trebuia sa se faca mai demult asta.Acum intrebarea ar fi de la ce clase sa inceapa? Ca cele de 12-13 ani deja stiu si practica.Ar trebui sa fie un profesor-psiholog.Si sa se implice mult in a le explica fetelor cat si baietilor riscurile la care se supun de cand isi incep viata sexuala.Si eu sustin ideea, doar ca pare cam tarziu pentru asta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e nevoie.se face sex oral in wc-ul scolii de mult. ce educatie sexuala sa mai faci? stii ca circula vorba; fata buna, tot ce prinde baga-n gura.si baiat bun, sufla-n teava ca-n furtun.

| ra7ul a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare, Daca sar introduce cati ar lua in considerare aceste lucruri? Da ar fi o idee buna dar nu cred ca ar schimba prea multe sau pe prea multi.

| Elena1234456 a răspuns:

Ar fi foarte utila o astfel de ora pe saptamana, sa stie si ei la ce riscuri se expun.

| 2696 a răspuns:

Cred ca tot timpul mi-am dorit sa se intample asta nu pentru mine ci pentru celelalte fete care am vazut ca sunt destul de debusolate in legatura cu o viata sexuala responsabila... un profesor calm, rabdator si deschis le va spune esentialul si astfel s-ar preveni multe accidente( dupa parerea mea in loc de tehno, muzica, optional sau alte aberatii educatia sexuala ar fi mult mai apreciatahappy )

| Razvan a răspuns:

Si asa la orele de dirigentie nu se face mai nimic.Sa scoata orele astea si sa introduca educatia sexualawinking