| Adriiana001 a întrebat:

Ce pot face daca parul meu nu sta deloc drept? Dupa ce imi fac baie pe cap ma usuc ma indrept si cat timp stau in casa imi sta drept cat de cat, dar dupa ce ies afara mi se incurca, mi se electrizeaza, mi se onduleaza. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Daca ai o placa, fa-te cu placa. Daca nu, atunci dupa ce te speli pe cap ia-ti o caciula subtire pe cap si tine-o vreo 40 de minute in timp ce stai la calculator sau la televizor. Daca nu vrei asta, ai putea sa incerci ceara de par.
Eu faceam chestia cu caciula, ca aveam plete si cam tot ceva in genul asta mi se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa renunti la placa dupa ce iti usuci parul si e proaspat spalat. Nu faci decat sa il strici. Firul de par este foarte sensibil dupa spalare si nu asculta de tine. Ar fi bine da il prinzi intr-o coada in prima zi eventul si a doua de la spalare. Apoi poti refolosi placa.