| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face dupa filologie si as vrea sa stiu care sunt conditiile pentru a deveni jurnalist/reporter (Trebuie neaparat dintii drepti, sa nu porti ochelari, sa arati bine la corp etc?)
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
In primul rand dupa ce termini liceul va trebui sa dai mai departe la Facultatea de Jurnalism. Acolo vei face cursuri si ore de practica unde ti se va explica exact ceea ce va trebui sa faci pentru a ajunge un jurnalist sau reporter bun.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!