| ronaldina a întrebat:

ce sa fac daca baiatul de care imi place nespus de mult (el asta nu stie) s-a indragostit de cea mai buna prietena a mea... si acum sunt impreuna;( prietena stie ca imi place de el dar se face de parca i-ar fi oarecum;((((

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bine e sa stii ca aia e dusmanul tau acum si nu-i pasa de tine. In momentul de fata fiecare isi cauta interesul de aia nu e bine sa ai multi amici/e fiindca intr-o buna zi te trezesti ca te-au tradat.

| Rockart a răspuns:

Fii o prietenă adevărată, în ciuda faptului că prietena ta e o mare nesimţită, şi lasă-i în pace, încearcă să nu te bagi între ei.

| bogdan8907 a răspuns:

Daca esti prietena adevarata ii lasi in pace si daca doamne fereste se despart poti intra pe fir dar dupa cateva zile

| roxkiss a răspuns:

Itreabo la direct daca il iubeste sau nu, daca e doar o simpatie poti sa inti in relatie, daca ea stia a iti place de el inainte de a incepe relatia cu el, atunci nu e prietena adevarata! daca il iubeti si daca crezi ca si el te place atunci incearca sa ii faci niste semne....nu e corect ce a facut ea! de ce tu trebuie sa fii o prietena buna daca ea nu fost cu tine buna si tia furat iubtul? succes sper ca sa ai o relatie de a si o prietene mai cu pic de obraz!

| AleXandMore a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie similara si cand am vazut ca sunt impreuna, desi prietena mea stia ca-mi place de el spunea ca ea il iubeste nespus de mult si chestii...asa ca am incercat sa renunt la el punand prietenia in fata iubirii. si pana la urma s-a dovedid ca tipa carei eu ii spuneam prietena nici macar nu-i placea de el si a facut chestia aia numai ca sa ma faca pe mine geloasa si sa ne impiedice sa fim impreuna.
Sfatul meu e sa nu renunti si sa ai o discutie buna cu prietena, sa vezi ce se intampla. Sau poti sa-i spui in fata "Fara nici o suparare, dar si mie imi place de el si, daca se dovedeste ca el ma place mai mult pe mine decat pe tine, ti-l fur."laughing Bafta!