| Anonima181991999kkkk a întrebat:

Buna,cer un sfat!
Eu am banchetul pe 13 și faza e ca mi-am luat niște tocuri de 7 cm și am 1, 72. Faza e ca mi-e sa nu mă fac de ras pe acolo si as vrea sa schimb când dansez cu niște adidasi dar faza e ca sunt înalți și sunt urati la rochie.
Eu am două opțiuni, ori sa iau sandale cu toc de 3 cm care sa stai cu ele toată seara sau niște adidasi mai scurți pe care sa-i port doar când dansez și sa iau tocurile la poze etc.Voi ce ziceți? Mă gândesc de 1 săptămână și tot nu știu ..ca nu ar conta sa-i au ambele lucruri..deci unul din două …

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Danseaza cu sandale sau balerini fara toc, deoarece adidasii nu sunt potriviti pentru banchet, fiind un eveniment care impune o anumita tinuta eleganta si frumoasa, nu sport, nu papuci, nu adidasi, nu tenisi.
Nu uita: vei fi in multe poze, fiindca toti vor face poze acolo si inevitalbil pe vor prinde in instantanele lor, ceea ce va ramane in memoria tuturor ca tu ai venit la banchet in tenisi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Risti sa te faci de ras doar daca te chinui te tocuri toata seara, ceea ce nu doar ca iti va rani picioarele, dar si tie iti va oferi o experienta neplacuta, in loc sa dansezi si sa te distrezi.La orice petrecere femeile isi aduc incaltaminte de schimb si nu este nimic rusinos in asta.In primele 2-3 ore maxim faceti poze cu tocurile, dupa aceea va schimbati pentru dans.Balerini, sandale joase, pantofi sport, nu conteaza.Si asta nu se intampla numai la banchet ci si la nunta sau orice tip de petrecere pentru adulti.Deci stai linistita si poarta adidasi sau orice ai, ca pe masura ce avanseaza seara no one will care, de la betie in primul rand, apoi din alte motive.Scopul prinicipal e distractia, si chiar daca exista persoane a caror scop principal e sa barfeasca tinutele, din nou WHO CARES? Nici nu ii vei mai vedea pe oamenii aia dupa aceea, deci nu te mai stresa degeaba. laughing Have fun!

| wqsaz a răspuns:

La 1.72 înălțime ar trebui să iei pantofi cu toc de 10 - 12 cm.

| wqsaz a răspuns:

La băieții înalți le plac fetele înalte.

| elennaionela14 a răspuns:

Gandeste-te la ce te face sa te simti mai bine
Nu la ce vor zice altii.
Alege varianta comoda

| Anonima181991999kkkk explică (pentru elennaionela14):

Tu ce zici să iau? Chiar am nevoie de o părere

| elennaionela14 a răspuns (pentru Anonima181991999kkkk):

Decizia este a ta, tu stii cum te simti mai bine.