| RapsodieDePrimavara a întrebat:

Chiar daca sunt in clasa a 7a, ma gandeam cam la ce profil la liceu o sa dau. Mie imi place romana, franceza, putin engleza, muzica, desenul, geografia dar urasc tot ce tine de mate, inclusiv biologia.As avea 2 optiuni:
-stiinte sociale
-filologie
Pe ce materii se pune mai mult accent la stiinte sociale si ce examene se dau daca vrei sa intrii sa aceste sectii?

1 răspuns:
| camy_3007 a răspuns:

Parerea mea este sa dai pe stiinte sociale...profilul consta in Logica (materie noua), Geografie si istorie, iar din cls a 10-11 o sa faci si Economie...in clasa a noua o sa faci toate materiile dintr-a 8-a +Logica, info, Tic si un obtional, iar din clasa a 10-a nu o sa mai faci matematica, fizica, chimie.