| gina09 a întrebat:

Buna cine imi da si mie o descrie stintifica a unui fenomen(tema la romana)nu's sa o fac... funda pentru cea mai buna descriere. P. S. repede va rog!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi descrie descrie despre ploaie.
"Cade din cer umeda, cateodata calda, cateodata rece, dar cade pe pamant cand este uscat. Luceste ca o lacrima de copil. Cand se aseaza frumusel pe o frunza ti se pare ca incepe a plange. Picatura umeda de ploaie este lucioasa ca o oglinda, in soare pare ca un diamant...Lacrimioara de ploaie este ca o lacrima care curge pana se potoleste a plange."