| SelenaDesire a întrebat:

Cine stie care este continuare filmului Resident Evil: Experiment Fatal? Este ca un fel de Ice Age, si as avea nevoie de Ice Age 2, dar e cu Resident Evil: Experiment Fatal. Nu sunt sigura ca este exact asa cu nr. 2 dar imi poate spune si mie cineva, va rog din tot sufletul!

3 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Resident evil Experiment Fatal este prima parte.
A 2-a este Apocalipse.
A 3-a este Extinction.
A 4-a este Afterlife.
A 5-a este Retribution.

| spot a răspuns:

Ai aici seria resident evil filmele. nu stiu daca este mentionat si RE:Afterlife care apare in 2010. bafta

| spot a răspuns:

Am uitat sa pun linkul... :D scuze :)) http://en.wikipedia.org/wiki/Resident_Evil_(film)